На Волстрит се тргува внимателно

Цените на нафтата се стабилизираа на меѓународните пазари во средата близу до шестмесечен минимум, откако ден претходно паднаа за повеќе од 3 отсто поради ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Цените на златото во вторникот го намалија растот по веста дека потрошувачките цени во САД неочекувано пораснаа во ноември, додека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цената на златото се задржа на 2.000 долари за таканаречената троја унца (31,1 грами) по високиот раст од на 2.135 долари на почетокот на неделава. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што пишува „Еуроњус“, Европа, каде економијата е тесно погодена од високите каматни стапки и каде што повисоките трошоци за енергија ги намалуваат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На Волстрит се тргува внимателно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: