ШТО СЕ СЛУЧУВА СО „ЦРНОТО ЗЛАТО“: Цените на нафтата паднаа за околу 2 отсто минатата недела

На глобалните пазари, цените на нафтата паднаа за околу 2 отсто минатата недела, бидејќи трговците се скептични за намалувањето на производството на ОПЕК и ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија има намера да собере околу 15 милијарди евра до 2027 година за поддршка на Украина од замрзнатите руски средства, пишува Фајненшл тајмс, ...
| | веќе видена | слични

Европската Унија на 12 декември ќе претстави план за издвојување на профитот остварен од замрзнатиот руски имот во ЕУ со цел на крајот да се соберат 15 ...
| | веќе видена | слични

Нето приходите на Русија од продажбата на нафта во октомври изнесуваат 11,3 милијарди долари или 31 отсто од вкупните месечни приходи во буџетот на земјата. ...
| | веќе видена | слични

Амбасадорите од неколку земји од ЕУ го отфрлија предлогот на Шпанија да ги користи приходите генерирани од замрзнатите руски средства за финансирање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Цените на суровата нафта денеска се задржаа повисоко по три последователни губитни сесии, главно поддржани од изјавата на Саудиска Арабија дека намалувањата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 528 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 341 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 312 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 134 | | | веќе видена

Украина би можела да се соочи со „катастрофален недостиг на муниција и противвоздушна одбрана“ до пролет, што би можело да го промени бранот на војната, според ...
сите 84 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШТО СЕ СЛУЧУВА СО „ЦРНОТО ЗЛАТО“: Цените на нафтата паднаа за околу 2 отсто минатата недела

Од:
До кого (е-маил):
Порака: