РУСИЈА ЗАРАБОРТУВА ПОВЕЌЕ ОД НАФТА ОТКОЛКУ ПРЕД САНКЦИИТЕ: Пораснале приходите од продажбата

Нето приходите на Русија од продажбата на нафта во октомври изнесуваат 11,3 милијарди долари или 31 отсто од вкупните месечни приходи во буџетот на земјата. ...
| | веќе видена | слични

Европската унија одобри нов пакет санкции против Русија, што вклучува забрана за увоз на руски дијаманти во ЕУ, се наведува во соопштение. Европските лидери на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии
3 копии

Време зa читање: 3 минути Групата од седум нации Г7, односно Соединетите Американски држави, Германија, Канада, Јапонија, Велика Британија, Франција и Италија, ...
| | веќе видена | слични

Претседавачот на индискиот совет за промоција на извозот на накит (GJEPC), Випул Шах, денеска изјави дека земјите од Групата седум (Г7) треба да имаат поголема ...
| | веќе видена | слични

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РУСИЈА ЗАРАБОРТУВА ПОВЕЌЕ ОД НАФТА ОТКОЛКУ ПРЕД САНКЦИИТЕ: Пораснале приходите од продажбата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: