Заврши Министерскиот совет на ОБСЕ, Османи порача дека организацијата е спасена


Македонија се покажа како одличен домаќин и организатор на 30-тиот Министерски совет на ОБСЕ. Салата „Борис Трајковски“ се празни, а делегациите заминуваат од ...
| | веќе видена | слични

ОБСЕ (Организацијата за европска безбедност и соработка) е недвојбено најшаренолика над национална регионална организација, којашто за своја основна цел го има ...
| | веќе видена | слични

„Нашата земја брилијантно ја изврши едногодишната задача на ОБСЕ. Ова го истакнаа гостите, додека ние ќе продолжиме со старото, – многу народни пари ...
| | веќе видена | слични

„Министерскиот совет на ОБСЕ заврши успешно – овој историски состанок на организацијата, која што во текот на оваа година ја водеше нашата земја, беше спасен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Благодарам Бујар! Вака доајенот на спортското новинарство, Атанас Костовски ја завршува својата колумна за „Слободен печат“ насловена „Еден етнички Албанец ме ...
| | веќе видена | слични

Уште за време на одржувањето на 30-тиот Министерски совет на ОБСЕ во Скопје беа искажани признанија за Република Северна Македонија за, како што беше оценето, ...
| | веќе видена | слични

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј Лавров „Остави ме на мира“ на состанокот на Советот на министри за надворешни работи на Организацијата за ...
| | веќе видена | слични

Реченицата на рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров: „Може ли да ме оставите на мира, ве молам“ на состанокот на Советот на министри за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Барањето на ДУИ претставува фолклор како што веќе го коментирав во јавноста. Обид за дефокус на јавноста од криминалот во кој озбилно се фатени од страна на ...
сите 225 | | | веќе видена

Поранешниот албански претседател и актуелен лидер на Партијата на слободата, Илир Мета, во однос на изборниот процес во Македонија, вели дека „тоа треба да ...
сите 132 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција, заблагодарувајќи им се на граѓаните, кои се ...
сите 146 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Илир Демири информира дека на денешната владина седница беше разгледан случајот на Леонид Индов и исто така беа образложени ...
сите 165 | | | веќе видена

Емирот на Катар, шеикот Тамим бин Хамад Ал Тани, денеска ја започна официјалната дводневна посета на Франција и разговараше со претседателот Емануел Макрон за ...
сите 327 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заврши Министерскиот совет на ОБСЕ, Османи порача дека организацијата е спасена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: