Колумна на Марјан Ѓорчев: Претседавањето со ОБСЕ - испуштена шанса за разобличување на блокадите на Македонскиот пат кон ЕУ

ОБСЕ (Организацијата за европска безбедност и соработка) е недвојбено најшаренолика над национална регионална организација, којашто за своја основна цел го има ...
| | веќе видена | слични

„Веќе е кристално јасно дека уставни измени ќе нема. Можам да го замислам тој патриотски триумф кога претседателот на Собранието ќе го констатира резултатот од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нетанјаху рече дека неговата влада „ќе стори сѐ што е потребно за да се одбрани“. Британската влада се надеваше дека разговорите ќе помогнат да се спречи ...
сите 553 | | | веќе видена

Министерката за култура, Бисера Костадиновска-Стојчевска, вели дека не е доцна за градоначалничката на Скопје, Данела Арсовска да почне да ја работи својата ...
сите 185 | | | веќе видена

Премиерот рече дека на Геро ќе му биде дозволено да остане во Австралија поради неговото херојско дело. Французинот е наречен „човекот-пречка“ од медиумите во ...
сите 140 | | | веќе видена

Носителот на ИЕ3 и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки од митингот во Велес порача дека е време за промени, Македонија повторно да биде горда. Велешани ...
сите 413 | | | веќе видена

Ал Тани, чија земја заедно со Египет и Соединетите Американски Држави посредуваат меѓу Израел и Хамас, кажа дека „разговорите се во деликатна фаза“.„Се трудиме ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колумна на Марјан Ѓорчев: Претседавањето со ОБСЕ - испуштена шанса за разобличување на блокадите на Македонскиот пат кон ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: