Захарова откри на кого Лавров му рече „Остави ме на мира“ во Скопје


Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј Лавров „Остави ме на мира“ на состанокот на Советот на министри за надворешни работи на Организацијата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
4 копии

Одржувањето претседателски избори во март 2024 година во новите региони на Русија е „можно“, објави во понеделникот Централната изборна комисија на земјата. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

- Во четири украински региони за кои Кремљ тврди дека ги анектирал лани ќе се одржат претседателските избори закажани во март во Русија, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров денеска изјави дека заради мирот во Украина, неопходно е да се промени претседателскиот декрет издаден од ...
| | веќе видена | слични

Русија ќе одржи претседателски избори во четирите анектирани региони на Украина, соопшти Централната изборна комисија на таа земја, а пренесува „Интерфакс“. ...
| | веќе видена | слични

Министерот за надворешни работи на Русија, Сергеј Лавров изјавил дека војната во Украина не може да се избегне поради долгорочните делувања на САД во планот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Надзорниците на изградбата на Универзална сала, објект којшто во вторникот пламна во пожар предизвикан од засега непознати причини, по денешниот брифинг со ...
сите 354 | | | веќе видена

Го слушам вчера Ковачевски од тука од Карпош вели дека тој не ја кандидирал тетка му Жана, не ја знам госпоѓата сигурно е прекрасна дама интелигентна. Но мој ...
сите 429 | | | веќе видена

Мајката (38) на малото деветмесечно бебе кое беше тешко повредено во нападот во Сиднеј им подлегнала на повредите. Бројот на загинати во денешниот напад со нож ...
сите 67 | | | веќе видена

Израелската војска соопшти доцна во саботата локално време дека Иран извршил напад со дронови од иранска територија кон израелска територија. Администрацијата ...
сите 233 | | | веќе видена

Пред централниот митинг во Тетово, претседателскиот кандидат Стево Пендаровски се обрати и ја побара поддршката и од жителите на Брвеница.Истакнувајќи дека во ...
сите 306 | | | веќе видена

Брачна двојка и нивната малолетна ќерка, сите од Република Турција, вчера вечерта околу 23:30 часот биле пронајдени во координирана акција на полициските ...
сите 193 | | | веќе видена

Македонија годинава се најде на дното на економската скала, покажува најновиот извештај на Светска банка. И покрај оптимистичките проекции за соседните земји ...
сите 89 | | | веќе видена

- Овој пазар овде во Крива Паланка пред десетина години бил полн со граѓани и со продавачи и со купувачи. За разлика од тогаш сега гледаме дека пазарот е ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Захарова откри на кого Лавров му рече „Остави ме на мира“ во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: