ЌЕ СЕ НАМАЛУВА ДНЕВНОТО ПРОИЗВОДСТВО НА НАФТА: Еве како ќе влијае на цената на „црното злато“ на светскиот пазар

Иако цените на нафтата на светските пазари денеска паѓаат, се стравува дека за многу краток период тие ќе „експлодираат“. Имено, членките на ОПЕК и нивните ...
| | веќе видена | слични

Индексот на Caixin достигна највисоко ниво во последните 3 месеци, што доведе до повици за зголемување на потрошувачката, oбјави chinadaily. „Подоброто од ...
| | веќе видена | слични

Економското забавување кое е моментално на сцена ќе продолжи до крајот од 2023 и најмалку во првата половина од 2024 година, истакнува Институт за економски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руските власти нема да го предадат телото на починатиот опозиционер Алексеј Навални уште 14 дена, изјави неговата портпаролка. – Истражителите им рекоа на ...
сите 273 | | | веќе видена

Градоначалничката на Град Скопје Данела Арсовска најави дека ќе поднесе кривични пријави за сите оние кои најавија дека ќе го остават Скопје без јавен превоз. ...
сите 60 | | | веќе видена

Министерот за здравство д-р Илир Демири денеска посети две пациентки со цистична фиброза кои во примија лекот Трикафта на Клиниката за детски болести. ...
сите 79 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Талат Џафери денеска изјави дека „законите се донесени и приказната е затворена“, одговарајќи на новинарско прашање во однос на препораката ...
сите 113 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде променливо облачно со слаб локален дожд. Потоа до крајот на работната седмица времето ќе биде претежно сончево и релативно топло, соопшти ...
сите 177 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека размислува за дополнителни санкции против Русија, три дена по смртта на противникот на Кремљ, ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ СЕ НАМАЛУВА ДНЕВНОТО ПРОИЗВОДСТВО НА НАФТА: Еве како ќе влијае на цената на „црното злато“ на светскиот пазар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: