Chinadaily: Експертите велат дека податоците од услугите го потврдуваат закрепнувањето

Индексот на Caixin достигна највисоко ниво во последните 3 месеци, што доведе до повици за зголемување на потрошувачката, oбјави chinadaily. „Подоброто од ...
| | веќе видена | слични

Како се подготви Кина да продолжи со стабилен економски раст и развој Ако се погледнат заклучоците од клучниот состанок на кој беа поставени приоритетите на ...
| | веќе видена | слични

Годишната конференција за Централна економска работа се одржа во Пекинг од понеделник до вторник, додека кинеските лидери одлучуваа за приоритетите за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Време зa читање: 4 минути И покрај достигнувањето на историски максимум оваа година, глобалната побарувачка на јаглен се очекува да се намали до 2026 година, ...
| | веќе видена | слични

Азиската банка за развој (АДБ) ја зголеми својата економска прогноза за економиите во развој во Азија и Пацификот, откако силната домашна побарувачка доведе до ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Цените на храната во ноември останаа на најниско ниво во споредба со изминатите две и пол години, бидејќи поевтините житарки ги надоместија повисоките цени на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Полицијата ноќеска во 01.45 часот го лишила од слобода Б.Ѓ.(34) од Гостивар, откако при претрес во неговиот угостителски објект и во помошни простории од ...
сите 280 | | | веќе видена

Пред само неколку дена во еден ден во Скопје се случи убиство, а потоа беше запален и кафе бар. Се уште нема разрешница за овие настани. Ново убиство е случи и ...
сите 85 | | | веќе видена

Едно лице загина, а две други се повредени во тешка сообраќајна несреќа, што се случи вечерва на магистралниот пат А3 Штип-Велес кај крстосницата за селата ...
сите 47 | | | веќе видена

Имаме направено многу повеќе од другите народи во Европа за таа Европа, променивме многу работи болни за нас во минатото, неколку пати го менувавме Уставот, ни ...
сите 219 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Велес вчера ја лишиле од слобода 32 годишната Р.С. од Велес, осомничена дека од лицето Т.Ѓ.(54) години од Велес одзела пари. ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Chinadaily: Експертите велат дека податоците од услугите го потврдуваат закрепнувањето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: