Се пожалила на главоболка и починала три дена подоцна: Лекарите мислеле дека е настинка, а дијагнозата била страшна

Изабела Кејт Коноли Велок (16) од Ланкашир, Велика Британија, починала откако лекар неколку дена пред нејзината смрт констатирал дека главоболките на кои се ...
| | веќе видена | слични

Малиот Саша кој имал само една година се здобил со тешки повреди откако го гризнало друго дете во градинка во Франција. „Кој го виде, мислеше дека бил на ...
| | веќе видена | слични

Жената се породила пред пет недели, но поради висока температура, бебето било хоспитализирано. Околу 19 часот и 45 минути бебето и мајката се прегледани на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

18-годишна девојка од Бугарија киднапирала бебе од болница во Хамбург и по два часа го вратила во болница. Како што пишува германски Билд, детето не е ...
| | веќе видена | слични

Вистинската драма се одвивала во понеделникот во болница во областа Хамбург во Хајмфелд. Мајката била со детето на педијатриски преглед кога во ординација и ...
| | веќе видена | слични

Таткото и мајката на момчето го однеле Денис во стоматолошка клиника во Бурса бидејќи малото момче се жалело на болки. Наводно, откриле дека има повеќекратен ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Властите во турската провинција Бурса ја затвориle стоматолошката клиника на еден месец и ги истражуваат нејзините активности по смртта на петгодишното момче ...
| | веќе видена | слични

 Ли Џингзи од Кина поминала повеќе од три децении во потрага по својот син, Мао Јин, кој во 1988 година бил киднапиран и продаден. На денот кога конечно се ...
| | веќе видена | слични

Аполо Родригез (2) бил пронајден во жешкиот автобус по речиси девет часа, но дотогаш веќе било доцна. Возачот Флавио Робсон (45) и неговата помошничка Лусијана ...
| | веќе видена | слични

Останато

Марк Регев, еден од високите советници на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху, за Би-Би-Си изјави дека Израел прави „максимални напори“ да избегне цивилни ...
сите 662 | | | веќе видена

На маргините на самитот на ОБСЕ, почесниот конзул на Малта во Северна Македонија, Кочо Анѓушев имаше работен доручек со министерот за надворешни и европски ...
сите 128 | | | веќе видена

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг изјави дека војните се инхерентно непредвидливи и дека „треба да се подготвиме и за лоши вести од Украина“. ...
сите 125 | | | веќе видена

Сообраќајот на сите државни патишта се одвива тековно во зимски услови, по наместа влажни коловози. ЈП Македонија пат информира дека кај Бунец, Маврово има ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски утре напладне во Собранието на Република Северна Македонија ќе одржи лидерска средба со претседателите на парламентарните ...
сите 302 | | | веќе видена

Владејачката партија преку прес-конференцијата на портпаролката Богданка Кузеска денеска ги објави износите кои во наредниве 5 месеци, пред изборите, ќе ги ...
сите 253 | | | веќе видена

Во израелските напади во Појасот Газа во изминатите 24 часа се убиени најмалку 700 луѓе, соопшти портпарол на Хамас, пренесува ДПА. Портпаролот рече дека многу ...
сите 60 | | | веќе видена

Нема отчет за сработеното на партиската трибина на СДС во Битола, а Филипче без одговор зошто акцелераторот за болните од рак 7 години фаќа прашина, се вели во ...
сите 115 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се пожалила на главоболка и починала три дена подоцна: Лекарите мислеле дека е настинка, а дијагнозата била страшна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: