(ВИДЕО) Интервју со Спасовки: Криминалот не може да биде посилен од државата, тоа не било и нема да се случи

2 копии

„Република Северна Македонија е најбезбедна земја на Западен Балкан и е во друштво со 36 земји најбезбедни во светот. Тоа се податоци и анализи коишто ги ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски се обрати на отворањето на 14. Меѓународна научна конференција на тема „Стратешки и безбедносен концепт за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема веќе изговори во државата за нашиот напредок дека некој друг ни стои на патот кон ЕУ, вели министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во интерјву за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во интервјуто за Фронтлајн и Цивил медиа, министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски запрашан за приклучувањето на СДСМ на проевропскиот фронт, рече: ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во интервју за Фронтлајн и Цивил медиа уште еднаш потврди дека безбедносната состојба во земјава е стабилна, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во интервју за Фронтлајн и Цивил медиа министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски зборуваше и за сајбер криминалот, дезинформациите и говорот на омраза на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 183 | | | веќе видена

Степенот на безбедност во Скопје, за денешниот Самит на ОБСЕ е подигнат на високо ниво, сите капацитети на МВР се ставени на располагање и со тоа се ќе помине ...
сите 264 | | | веќе видена

МВР соопшти дека денеска во СВР Тетово е извршен службен разговор со 23-годишниот Б.Л. од Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на ...
сите 88 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска одржа тет-а-тет средба со помошникот државен секретар на САД за Европа и ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Интервју со Спасовки: Криминалот не може да биде посилен од државата, тоа не било и нема да се случи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: