Украинските сили го гранатираа градот Нова Каховка, соопштија официјални претставници назначени од Русија

Украинските сили гранатираа станбена област во градот Нова Каховка, при што е повредено едно лице, јавија светските агенции, цитирајќи ја градската управа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Русија денеска соопшти дека бројот на загинати од уривањето на браната Каховка и поплавите во областите што таа ги контролира во јужна Украина, се зголеми на ...
| | веќе видена | слични

Бројот на загинатите поради уривањето на браната Каховка во Украина и последователните поплави во делот на Херсонската област под руска контрола се искачи на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Уништувањето на хидроелектричната брана Каховка предизвика штета вредна 1,2 милијарди евра, изјави украинскиот министер за животна средина, предупредувајќи ...
| | веќе видена | слични

Русија имаше средства, мотив и можност да ја сруши украинската брана Нова Каховка додека беше под нејзина контрола, предизвикувајќи масовно уништување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија ги отфрли понудите на Обединетите нации да им помогне на жителите погодени од поплавите предизвикани од пробивањето на браната Каховка на реката Днепар, ...
| | веќе видена | слични

Обединетите нации објавија дека Русија одбила помош за населението загрозено поради рушењето на браната Каховка во јужна Украина, а Москва вели дека оваа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израелската армија (ИДФ) објави дека нејзината 98-ма дивизија влегла во Кан Јунис и почнала со операции во градот на југот на Појасот Газа.ИДФ соопшти дека е ...
сите 193 | | | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху изјави дека израелската армија (ИДФ) ќе мора да одржува безбедносна контрола над Појасот Газа долго по завршувањето на ...
сите 330 | | | веќе видена

Вицепремиерката задолжена за добри политики на владеење Славица Грковска денеска во врска со ставањето на поранешниот вицепремиер Кочо Анѓушев на „црната ...
сите 66 | | | веќе видена

Игор Јуриќ од Центарот за исчезнати и малтретирани деца за Радиотелевизија Србија вели дека државата е во голема мера одговорна за киднапирањето и убиството на ...
сите 227 | | | веќе видена

Вчера градоначалникот на Карбинци, Виктор Паунов алармираше дека во основно училиште во општината имало обид за киднапирање на деца, на што синоќа министерот ...
сите 66 | | | веќе видена

Не знам кој нормален човек или политичар во вакви траорни времиња може да размислува за власт, за избори или за мандати. Изборите се закажани за април и мај ...
сите 42 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски денеска за време на работната посета на Брисел во рамки на која го отвори ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Украинските сили го гранатираа градот Нова Каховка, соопштија официјални претставници назначени од Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: