ОН: Уништувањето на браната Каховка ќе има огромно влијание врз глобалната безбедност на храната

ОН предупредија дека уништувањето на браната на Дњепар ќе има огромно влијание врз глобалната безбедност на храната, ќе ја зголеми нејзината цена и може да го ...
| | веќе видена | слични

Неизвесно е по која цена годинава земјоделците ќе ја продадат пченицата. На 3 недели до жетвата само се почнати преговори за висината на откупната цена меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Глобалните трошоци за увоз на храна би можеле да достигнат нов рекорд оваа година, иако би требало да се зголемат многу побавно отколку во 2022 година, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за здравство во Газа предводено од Хамас соопшти дека 21 лицe е убиеено во првите неколку часа од истекот на примирјето меѓу Израел и Хамас и ...
сите 367 | | | веќе видена

Денеска беа ослободени две жени, жителки на Израел, киднапирани на 7 октомври, за време на вооружениот напад изведен од Хамас. Израел објави дека тоа се ...
сите 329 | | | веќе видена

Потсетуваат дека задолжително е да поседуваат зимска опрема, а воедно да ја приспособат брзината според условите на патот. - Есенските врнежливи денови, покрај ...
сите 177 | | | веќе видена

Првиот човек на Движењето Беса и актуелен коалиционен партнер на ДПМНЕ во советот на Тетово, Билал Касами, честитајќи го Денот на знамето на Албанија, упати ...
сите 100 | | | веќе видена

Македонската полиција според министерот Спасовски, во 2023 година ги има најдобрите резултати во последните 30 години. Недозволената трговија со дрога доби ...
сите 62 | | | веќе видена

Руската федерација го осудува терористичкиот напад во Израел, но не може да прифати дека тие што се борат против истите терористи ги кршат основните човекови ...
сите 53 | | | веќе видена

Викендов во Македонија значителен пораст на дневните температури Денеска во текот на целиот ден нѐ очекува променливо облачно време со подолги сончеви периоди, ...
сите 195 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОН: Уништувањето на браната Каховка ќе има огромно влијание врз глобалната безбедност на храната

Од:
До кого (е-маил):
Порака: