Укрхидроенерго: Поради уривањето на браната, полуостровот Крим нема да има вода најмалку една година

Главната украинска хидроенергетска компанија „Укрхидроенерго“ соопшти дека четири области ќе имаат краткорочни проблеми со водоснабдувањето поради уништувањето ...
| | веќе видена | слични

Неизвесно е по која цена годинава земјоделците ќе ја продадат пченицата. На 3 недели до жетвата само се почнати преговори за висината на откупната цена меѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Глобалните трошоци за увоз на храна би можеле да достигнат нов рекорд оваа година, иако би требало да се зголемат многу побавно отколку во 2022 година, бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Десет дена откако се урна браната на хидроцентралата Каховка, надојдените води се повлекуваат, а луѓето кои не ги напуштаа домовите почнаа да ги чистат ...
| | веќе видена | слични

ОН предупредија дека уништувањето на браната на Дњепар ќе има огромно влијание врз глобалната безбедност на храната, ќе ја зголеми нејзината цена и може да го ...
| | веќе видена | слични

Останато

Западната дипломатија триумфираше на Самитот на земјите-членки на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) што се одржа во Скопје, велат ...
сите 684 | | | веќе видена

Во серијата написи во српските медиуми, каде грабнувањето и трагичното убиство на 14-годишната Вања Ѓорчевска и 74-годишниот велешанец Панче Жежовски е на сите ...
сите 318 | | | веќе видена

Портпаролот на УНИЦЕФ Џејмс Елдер изјави дека никој не се чувствува безбедно во јужниот дел на Појасот Газа бидејќи бомбите паѓаат на секои 10 минути и изрази ...
сите 153 | | | веќе видена

Убиецот Љупчо Палевски Палчо се чувствувал многу сигурен и доволно безбеден и си функционира како и секој друг ден, а таков може да биде само и само ако ...
сите 124 | | | веќе видена

Огромна е тагата која не обвива по загубата на Вања, напиша премиерот Димитар Ковачевски на „Фејсбук”. „Изразувам најдлабоко сочувство до нејзиното семејство, ...
сите 81 | | | веќе видена

Во втората половина на декември пензионерите, учениците и студентите ќе ја добијат првата рата парична помош од државата, дел од последниот пакет антикризни ...
сите 151 | | | веќе видена

Поради поставени прашања од поголем број медиуми во врска со Љ.П., осомничен за убиствата на В.Ѓ. и П.Ж., за тоа какви пријави се поднесени против него во ...
сите 248 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Укрхидроенерго: Поради уривањето на браната, полуостровот Крим нема да има вода најмалку една година

Од:
До кого (е-маил):
Порака: