ЕУ за нацртот на Рама за ЗСО: Сериозен и квалитетен документ


7 копии

Директорот на Канцеларијата за Косово и Метохија, Петар Петковиќ, изјави на прес-конференција дека синоќа во северниот дел на Косовска Митровица имало ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Косово Вјоса Османи во изјава за „Дојче веле“ истакна дека Приштина е подготвена да направи повеќе за етничките Срби да се чувствуваат ...
| | веќе видена | слични

Приштина е спремна да вложи поголеми напори за етничките Срби да се чувствуваат рамноправно, ама кога се работи за имплементирањето на Заедницата на српски ...
| | веќе видена | слични

Косовскиот премиер Албин Курти најави дека по дискусија со неговиот тим ќе одлучи дали со посредство на Европската унија ќе се сретне со српскиот претседател ...
| | веќе видена | слични
4 копии
5 копии

Косовскиот премиер Албин Курти вчера изјави дека се уште не одлучил дали ќе оди во Брисел на состанок со претседателот на Србија, Александар Вучиќ, кој ...
| | веќе видена | слични

Во северниот дел на Косовска Митровица имало вистинска воена опсада, вели д иректорот на Канцеларијата за Косово и Метохија, Петар Петковиќ, јави дописничката ...
| | веќе видена | слични

Приштина продолжува да го блокира преминувањето на возила со српски регистрации преку административните контролни пунктови. Оклопни возила во текот на ноќта ...
| | веќе видена | слични

Во врска со тројцата уапсени косовски полицајци во Србија, премиерот Албин Курти тој го повтори тврдењето дека тие биле „грабнати на територијата на Косово“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Израел и Хамас првично не се договорија за следната група заложници што исламистите ќе ја ослободат денеска со цел да се продолжи примирјето кое истекува во 7 ...
сите 420 | | | веќе видена

Грчката невладина организација „Насмевката на детето“, чија главна цел е заштита на децата и нивните права, на официјалниот Фејсбук профил објави пост за ...
сите 185 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен синоќа замина за Израел бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Блинкен рече дека ќе биде ...
сите 298 | | | веќе видена

Според извештајот на Центарот за управување со кризи имало вкупно 1.670 повици за итни случаи на Единствениот број за итни случаи 112 во ЦУК, меѓу коишто имало ...
сите 215 | | | веќе видена

Во денешниот број на белградска „Политика“, на тема Самитот на ОБСЕ чиј претседавач е Македонија, а од 28 ноември до 1 декември се одржува во Скопје, во која ...
сите 271 | | | веќе видена

Полицијата изврши разговор со 23-годишниот Б.Л. од тетовска Мала Речица, кој е второто лице осомничено за симнување на знамето на Македонската православна ...
сите 83 | | | веќе видена

За лидеорт на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е прифатлива поканата на премиерот Димитар Ковачевски за лидерска средба в понеделник, но таа да се одржи по 11 ...
сите 318 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ за нацртот на Рама за ЗСО: Сериозен и квалитетен документ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: