Белгија бара од Украина објаснување дали користела нејзино оружје во Русија

Белгискиот премиер Александар де Кро најави денес дека Белгија ќе побара од Украина објаснување за извештаите според кои пушки добиени од Белгија украинските ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Германските иследници истражуваат доказен материјал што сугерира дека диверзантите на „Северен тек“ ја користеле Полска како база за напад на гасоводи во ...
| | веќе видена | слични

Германските истражители ги испитуваат доказите коишто укажуваат на тоа дека диверзантите кои ланскиот септември ги кренаа во воздух четирите цевководи на ...
| | веќе видена | слични

Германските истражители целосно го реконструирале двонеделното патување на јахтата „Андромеда“, долга 15 метри, за која постои сомнеж дека била користена во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

САД имаа разузнавачки информации за деталниот украински план за напад на гасоводот „Северен поток“ три месеци пред да биде уништен со експлозив, пишува ...
| | веќе видена | слични

ЦИА минатиот јуни преку Европската шпионска агенција дознала дека тим од шест украински специјални оперативци имале намера да разнесат проект за природен гас ...
| | веќе видена | слични

Минатиот јуни ЦИА добила разузнавачки податоци, преку европска шпионска агенција, дека 6-член тим составен од украински специјалци имал намера да изврши ...
| | веќе видена | слични

Руското Министерство за надворешни работи го повика белгискиот амбасадор во Москва поради тврдењата дека екстремно десничарските милиции со седиште во Украина ...
| | веќе видена | слични

Цели три месеци пред минирањето на рускиот гасовод „Северен тек“, американските власти од земја-близок сојузник добиле информации дека украинската војска ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот премиер Љубчо Георгиевски го критикуваше екс премиерот Никола Груевски кој доби азил и престојува во Унгарија. „Груевски тоа што сам го сруши сега ...
сите 109 | | | веќе видена

Најмалку 13 млади луѓе загинаа во денеска во раните утрински часови во пожар што избувна во познат ноќен клуб во Мурсија, на југоистокот на Шпанија. Оваа ...
сите 52 | | | веќе видена

ПРАТЕНИЦИТЕ ЌЕ ГО ИСТРАЖУВААТ СКАНДАЛОТ НА ОНКОЛОГИЈА Пратеничката Рашела Мизрахи ќе биде претседтелка на Анкетната комисија што ќе ја формира Собранието за ...
сите 104 | | | веќе видена

Во брза заедничка акција на Оперативен тим Потраги во содејство со Единицата за интервентна полиција денеска во 14.20 часот на подрачјето на населба Влае лишен ...
сите 60 | | | веќе видена

Француските власти синоќа изразија жалење што Азербејџан дозволи мисија на ОН во Нагорно-Карабах дури по егзодусот на повеќе од 100. 000 Ерменци, јави Бета. ...
сите 206 | | | веќе видена

Припадниците на Армијата на Република Северна Македонија кои се дел од мултинационалните сили на НАТО во Бугарија се на ниво на задачата, мотивирани, посветени ...
сите 190 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 360 | | | веќе видена

ПЕТ ГОДИНИ ОД РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ДОГОВОРОТ ОД ПРЕСПА Поранешниот премиер Зоран Заев на Фејсбук денеска објави дека 30 септември 2018 година е важен ден во ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Белгија бара од Украина објаснување дали користела нејзино оружје во Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: