Виктор Мизо нов претседател на Советот на странски инвеститори при Стопанската комора, избрано ново раководство

Во насока на зајакнување на кадровските капацитети и унапредување на активностите за поддршка на странските инвеститори во земјава, на пленарна седница на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По петнаесетина години поминати во осигурителниот сектор во земјава, од кои дванаесет на главна извршна позиција, Вилма Учета Дузлевска заминува од кормилото ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Волфганг Мајер е новиот претседател на Управниот одбор на ЕВН Македонија. Тој ја презема функцијата од досегашниот прв човек на компанијата, Штефан Петер, кој ...
| | веќе видена | слични

Волфганг Мајер е новиот претседател на Управниот одбор на ЕВН Македонија, а на функцијата доаѓа на местото на Штефан Петер кој по осум години на чело на ...
| | веќе видена | слични

Долгогодишниот генерален директор и претседател на Управниот одбор на „ЕВН Македонија“, Штефан Петер, заминува од таа функција и се враќа во Виена каде што ќе ...
| | веќе видена | слични

Долгогодишниот познат директор Штефан Петер повеќе не е прв човек на ЕВН Македонија. Тој од денеска, како што дознава Фактор, не е претседател на Управниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Приходи од продажби Според единечниот биланс на успех, во периодот јануари – јуни 2022 година продажбите достигнуваат 5.283.892.387 денари, што е за 10 % ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американската амбасадорка Анџела Агелер во врска со предложенииот закон за амнестија денеска изјави дека за САД и Американската амбасада е важно ваквите ...
сите 360 | | | веќе видена

Најмалку 21 лице загина, а 15 се повредени кога автобус со туристи излетал од надвозник во близина на Венеција во северна Италија и се запалил, соопштија ...
сите 46 | | | веќе видена

Навидум трагичната приказна требаше да заврши како уште една „приказна со несреќен крај, заради судбинскиот несреќен случај на загуба на човечки живот и ...
сите 91 | | | веќе видена

Откако завчера поранешниот лидер на СДСМ и екс премиер, Зоран Заев, на својот инстаграм профил објави фотографија со Алексис Ципрас, вчера, на социјалните ...
сите 80 | | | веќе видена

Шефицата на француската дипломатија Кетрин Колона синоќа во Ереван најави дека Париз ќе испорача воена опрема за Ерменија. - Франција се согласи да склучува ...
сите 172 | | | веќе видена

Бабовски денес повторно покажа дека не му е гајле за народот. Ниту еден доказ, ниту еден конкретен демант. Сериозна власт денес ќе презентираше конкретни ...
сите 93 | | | веќе видена

Човекот во чиј подрум МВР најде дрога е началник за киќриминалистички истраги и екс истражител на СЈО (Специјалното јавно обвинителство) тврдат извори во ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Виктор Мизо нов претседател на Советот на странски инвеститори при Стопанската комора, избрано ново раководство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: