Tитули и ѕвезди: Значењето на ѕвездичките на дресовите во Бундеслигата!


Зошто Бундеслига тимовите имаат звезди на амблемите? Ниту еден друг клуб не носи толку ѕвезди како ФК Баерн Минхен. Во Бундеслигата правилата се навистина ...
| | веќе видена | слични

Хари Кејн е главна желба на Ерик тен Хаг за летниот преоден рок, но на „црвените ѓаволи“ им стана јасно дека немаат никакви шанси да го доведат англискиот ...
| | веќе видена | слични

Јувентус следната сезона нема да игра во Лигата на шампионите, а постои можност и да не игра во Европа воопшто, што подразбира сериозен финансиски удар за ...
| | веќе видена | слични

Деклан Рајс ќе остане во Премиерлигата и во иднината, пренесуваат англиските медиуми. Репрезентативецот на Англија ова лето ќе замине од Вест Хем Јунајтед, а ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ својот претседателски кандидат за изборите закажани на 24 април 2024 година ќе го бира преку дефинирана процедура, најдемократски. Актуелниот претседател ...
сите 371 | | | веќе видена

Според правните експерти со кои се консултиравме, исклучително е важно да не се дозволи каква било можност надлежните турски власти, поради нечии намерни или ...
сите 153 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар Антони Блинкен го повика Израел да стори повеќе за да дозволи хуманитарна помош во Појасот Газа и да ги заштити цивилите на ...
сите 310 | | | веќе видена

Политички и полициски структури на СДС го охрабруваа Палевски да шири токсична атмосфера и да сее омраза- поради неказнивоста дојде до трагично двојно убиство, ...
сите 104 | | | веќе видена

„Ова со бричењето на главите ќе им се удри од глава“. Ова го искоментира на фејсбук професорот Гордан Калајџиев откако јавноста имаше прилика да види дека сите ...
сите 209 | | | веќе видена

Професорката од Факултетот за безбедност Светлана Николоска во „Клик Плус“ се произнесе и за еден друг аспект за случајот со убиството на Вања и на Панче. ...
сите 51 | | | веќе видена

Осомничениот напаѓач од Париз, кој минатиот викенд уби едно лице во близина на Ајфеловата кула, е обвинет за убиство и обид за убиство во врска со терористичка ...
сите 32 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шират разни завери за убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски од Велес, а сега е формирана и една Фејсбук група која ...
сите 549 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Tитули и ѕвезди: Значењето на ѕвездичките на дресовите во Бундеслигата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: