Сараевчани на протест поради смртта на младата докторка што ја прегази пијан возач


3 копии

Во Сараево денеска во 18 часот ќе се соберат граѓани поради смртта на 25-годишната докторка Азра Спахиќ која загина во сообраќајна несреќа. Спахиќ работела во ...
| | веќе видена | слични

Стотици африкански пчели-убијци три часа напаѓале и му нанесувале убоди на постар човек од Оклахома кој обидувајќи се да побегне, паднал и го скршил колкот. ...
| | веќе видена | слични

Карлос Амос (81) бил спасен од сосед херој кој побрзал да се избори со ројот африкански пчели. Избодениот Амос минатиот петок го косел предниот тревник на ...
| | веќе видена | слични

Вчера поминаа седум дена од страшната несреќа во Мариндвор во Сараево, во која Армин Берберовиќ (26) со мерцедес ја усмрти младата докторка Азра Спахиќ.Според ...
| | веќе видена | слични

Братот на трагично загинататат докторка, 25-годишната Азра Спахиќ проговори сосилни емоции: „Се надевам дека никој никогаш повеќе нема да ја доживее оваа ...
| | веќе видена | слични

Останато

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен моментно е на пат за Израел, бидејќи примирјето меѓу Израел и Хамас истекува утре наутро. Тој попладнево во ...
сите 558 | | | веќе видена

Интерпол распиша меѓународна потерница за исчезнатата 14-годишна Вања Ѓорчевска од Скопје, по која се трага трет ден, а МВР формираше и специјален штаб. ...
сите 156 | | | веќе видена

„Балканот пред температурен шок: Најпрвин големо затоплување на времето, на повеќе места во регионот ќе се мерат температури до околу, па дури и над 20 ...
сите 204 | | | веќе видена

Секретарот на израелскиот кабинет Јоси Фукс денеска ги оцени како лажни извештаите дека се разговара за можен договор за ослободување на заложниците од Појасот ...
сите 89 | | | веќе видена

Клиниката Жан Митрев додели уште 80 ваучери за бесплатни педијатриски прегледи на новороденчиња од Општина Центар. Ова е веќе третпат годинава како се ...
сите 41 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски закажа лидерска средба за понеделник. Тој вечерва изјави дека лидерската средба за договор за изборите ќе се одржи во понеделник ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сараевчани на протест поради смртта на младата докторка што ја прегази пијан возач

Од:
До кого (е-маил):
Порака: