Двајца загинати во „руски воздушен напад“ врз здравствена клиника во Днипро

Најмалку две лица загинаа откако руски ракетен напад погоди здравствена клиника и ветеринарна зграда во источна Украина, соопштија официјални лица. Видео ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го обвини градоначалникот на Киев, Виталиј Кличко и другите градски водачи за небрежност, откако се појавија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Украинскиот претседател Володомир Зеленски нареди во петокот ревизија на сите украински засолништа од воздушни напади во екот на сѐ поголемиот раздор со ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски го „нападна“ градоначалникот на Киев и поранешниот боксер Виталиј Кличко, откако тројца жители на главниот град беа ...
| | веќе видена | слични

Три лица загинаа, меѓу кои деветгодишно девојче и нејзината мајка, кога паднале шрапнели додека вчера чекале да влезат во засолниште. „Должност на локалните ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски денеска нареди целосна проверка на сите засолништа низ земјата.Тој го изјави ова еден ден откако три лица беа убиени ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот претседател Володимир Зеленски нареди да се проверат сите засолништа откако три лица загинаа на улица во Киев , откако не успеаја да влезат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 172 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 121 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 181 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Двајца загинати во „руски воздушен напад“ врз здравствена клиника во Днипро

Од:
До кого (е-маил):
Порака: