„ОВА НЕ Е ВЕЖБА“ Диспечерите на итната помош за несреќата во која се превртел трактор полн со матуранти (ФОТО)


Денеска при превртување на трактор кај Лабин, Хрватска повредени се 16 матуранти кои се возеле на приколка закачена на тракторот. Тие отидоа да го прослават ...
| | веќе видена | слични

По извршениот увид, познати се причините за тешката сообраќајна несреќа што вчера на пладне се случи на автопатот Штип - Миладиновци, во близина на наплатната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дополнителни лабораториски анализи ќе покажат колку поточно алкохол во крвта имал возачот на „Шевролетот“ чија петнаесетгодишна ќерка, сопруга и баба загинаа ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Клиничка болница-Штип, Ален Ѓеорѓиев, заТелма вели дека трите лица кои беа хоспитализирани во болницата се во добра здравствена состојба, со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во сообраќајна несреќа во Шабац, Србија, кога се судриле автобус од Футог, кој превезувал деца, и автомобил, десет деца побарале лекарска помош. Како што ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Основното јавно обвинителство денеска излезе со информација за вчерашната сообраќајна несреќа на автопатот Штип-Миладиновци во која загинаа три лица. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Дежурен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Штип и увидни екипи на МВР извршија увид на автопатот Штип-Миладиновци, каде вчера во тешка ...
| | веќе видена | слични

Обвинителството откри детали за тешката сообраќајна несреќа на автопатот Штип – Миладиновци со три жртви, меѓу кои и 15 годишно девојче. Судирот се случил ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Основното јавно обвинителство денеска излезе со информација за вчерашната сообраќајна несреќа на автопатот Штип-Миладиновци во која загинаа три лица. Според ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Рускиот волонтерски корпус и Легијата на слободна Русија објавија дека го убиле Андреј Стешев, полковник на руските вооружени сили во регионот на Белгород.„За ...
сите 239 | | | веќе видена

Две лица се повредени во сообраќајната несреќа на булеварот 8-ми Септември во близина на спортскиот центар Борис Трајковски. Според информациите од МВР за ...
сите 306 | | | веќе видена

Турција, Шведска и Финска ќе се сретнат подоцна овој месец за да се обидат да ги надминат приговорите што ја одложија кандидатурата за членство на Шведска во ...
сите 176 | | | веќе видена

Владата ја доби Предлог-иницијативата за устави измени од Министерството за правда и таа ќе биде разгледана на некоја од наредните седници, информираат за МИА ...
сите 90 | | | веќе видена

Стопанската комора за енергетика е на став дека ЕВН и Регулаторната Комисија го осиромашуваат народот на, како што велат, монополски рекетарски начин. ...
сите 104 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити денеска најави дека покрај разрешување на организациските директори во Клиничкиот центар во Скопје, медицинските ...
сите 122 | | | веќе видена

Охрид, 5. јуни 2023 (ИНПРЕС) – Периодов продолжува константниот раст на нивото на водата во Охридското Езеро, но и понатаму е под просекот за овој период од ...
сите 182 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ во видеообраќање од Бечиќи каде присуствува на состанокот на министри за ЕУ по повод завршувањето на ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„ОВА НЕ Е ВЕЖБА“ Диспечерите на итната помош за несреќата во која се превртел трактор полн со матуранти (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: