(Видео) Нови тензии во Косово: Запален полициски автомобил, судир со полицијата и прекината настава


Напнатата ситуација во српските општини Зубин Поток, Звечан и Лепосавиќ на северот од Косово која се создаде откако специјалните сили на косовската полиција и ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во болница го посети Драгиша Гаљак, кој беше ранет во немирите на Косово и Метохија. „Драгиша Гаљак, Србинот кој ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Првиот заменик советник за национална безбедност на Белата куќа Џон Финер изразил загриженост за настаните во северно Косово во разговор со косовскиот премиер ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Kосовскиот премиер, Албин Курти изјави дека протестите во северно Косово се „протести на луѓе кои го обожуваат воениот злосторник (поранешниот српски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовските опозициски партии денеска го обвинија премиерот на Косово, Албин Курти за влошување на односите со западните сојузници поради насилството на ...
| | веќе видена | слични

Србите на северот на Косово продолжуваат да протестираат. И на петиот ден од собирите барањата се исти - повлекување на специјалците од северот а албанските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Косовскиот премиер Албин Курти во четвртокот изјави дека нема да се откаже од тоа градоначалниците на северот на Косово, избрани поради српскиот бојкот на ...
| | веќе видена | слични

Нема да се откажеме, градоначалниците треба да одат на работа, вели косовскиот премиер Албин Курти. Србите ги бојкотираа изборите и не ги признаваат за ...
| | веќе видена | слични

Командантот на КФОР Анџело Ристуча денеска изјави дека нема докази за присуство на припадници на руската паравоена формација „Вагнер“ на Косово. Тој за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Велешанка ограбила починат сограѓанин на улицата Илинденска во градот. Според информациите од полицијата, морничавиот настан се случил вчера. Се’ почнало кога ...
сите 316 | | | веќе видена

Министерот на внатрешни работи Панче Тошковски денеска беше во посета на полициската станица „Беко“ во центарот на градот. Ова саботно утро го искористив да го ...
сите 122 | | | веќе видена

Нема француско-германски судир, уверува францускиот министер за надворешни работи, Стефан Сежурне, во интервју за весникот „Монд“. Дипломатот нагласува дека ...
сите 220 | | | веќе видена

Направени се сериозни анализи во Движењето ЗНАМ – За наша Македонија и ние дојдовме до еден заеднички заклучок дека Максим Димитриевски не само што ќе ...
сите 42 | | | веќе видена

Поразителниот резултат од неговата работа е неговото признание дека ако не бил бил на функцијата претседател на Македонија би ја напуштил и би се отсели. Тоа ...
сите 154 | | | веќе видена

Денеска, дополнителниот заменик-министер за внатрешни работи, Митко Бојмацалиев, заедно со директорот на Бирото за јавна безбедност, Сашо Тасевски, оствари ...
сите 154 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(Видео) Нови тензии во Косово: Запален полициски автомобил, судир со полицијата и прекината настава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: