ВИДЕО | Андоновиќ: Митинг или контрамитинг? – Во Белград власта протестира денеска, опозицијата утре


На Србија и претстојат два дена со најавени масовни собири на власта денеска и опозицијата утре, кои ги потврдуваат длабоките поделби во општеството и на ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, на својот инстаграм профил објави како се подготвува за важните состаноци со европските лидери во Молдавија. „По ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Српскиот претседател Александар Вучиќ соопшти дека го откажал патувањето во Братислава и воедно упати порака до Квинта да исполни два услови, јави дописникот ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска соопшти дека го откажува патувањето во Братислава, каде што требаше да учествува на Форумот за надворешна ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска соопшти дека го откажува патувањето во Братислава. Тој во видео пораката, која ја објави на Инстаграм, рече дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ на својот Инстаграм профил објави видео со наслов „Има приказна за орел и врани“, кое го добил од жител на Краина, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Србија секогаш ќе биде ваша мајка, а ние сме еден народ кој живее во различни држави. Ова го изјави претседателот на Србија Александар Вучиќ. Претседателот ...
| | веќе видена | слични

„Луѓето во Србија сѐ помалку се плашат и масовно протестираа против тоа да бидат принудени да присуствуваат на овој митинг“, вели политичкиот коментатор Бошко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Малта ќе биде идниот претседавач со Организацијата во 2024 година, одлучија едногласно 57 земји членки на маргините на 30. Министерски состанок на ОБСЕ, што ...
сите 746 | | | веќе видена

Шести ден се трага по исчезнатата Вања Ѓорчевска, на која и’ се изгуби трагата на пат кон училиштето „Песталоци“. Во пребарувањето вклучени се стотици ...
сите 255 | | | веќе видена

Во Клубот на пратеници почна средбата на премиерот Димитар Ковачевски и министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска со претставници на ...
сите 214 | | | веќе видена

Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги ги повикува медиумите и медиумските работници, при известувањето за случајот поврзан со исчезнатото ...
сите 51 | | | веќе видена

Секретарот за меѓународна соработка во ВМРО-ДПМНЕ, Стефан Андоновски вечерва во емисијата „10 Минути“ на ТВ21 истакна дека тие треба да предложат технички ...
сите 248 | | | веќе видена

По митингот кој што го одржа премиерот во заминување редно е да се вратиме на вистинските теми кои што го мачат опљачканиот, осиромашениот од оваа самонаречена ...
сите 146 | | | веќе видена

СВР Скопје со 100 отсто ефикасност во расчистување на кривични дела поврзани со дрога, ефективност од 59 проценти на дела од насилниот криминал, а откривањето ...
сите 68 | | | веќе видена

Две колумни од „Индекс.хр“ што фрлаат дополнителна светлина на воениот судир во Украина Војната можеше да заврши во пролетта 2022 година доколку Украина се ...
сите 95 | | | веќе видена

Исполнувајќи ги своите работни задачи околу безбедно одржување на овој самит во изминатите три дена и покажувајќи ја својата врвна подготвеност да одговорат на ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Андоновиќ: Митинг или контрамитинг? – Во Белград власта протестира денеска, опозицијата утре

Од:
До кого (е-маил):
Порака: