Гостиварка (32) со нож се заканувала на медицински лица во болницата


Во полицискиот билтен кој е испратен денес, се забележани низа случаи во кои македонските полицајци се мета на агресивни граѓани. Додека ја вршат својата ...
| | веќе видена | слични

Во текот на едно деноноќие, уапсени се дури десетмина силеџии кои агресивно се однесувале и нападнале полицајци или ги попречувале во вршењето на службените ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчераутро во Собранието се случил инцидент во кој припадничка на собраниското обезбедување турнала полицајка и ја попречувала во вршењето на работата, соопшти ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Јужниот тек на реката Дњепар најверојатно ќе се врати во нивото на својот брег до 16 јуни, откако неделава беше крената во воздух браната Каховка што ...
сите 403 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 200 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 894 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 60 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостиварка (32) со нож се заканувала на медицински лица во болницата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: