ФОТО| Првата пешадиска бригада на АРМ го одбележа денот на единицата

Најголемата единица во армискиот состав – Првата пешадиска бригада (1.пбр) од состав на Командата за операции, со воена свеченост пред строеви од сите единици ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Денеска со обраќањето на министерката за одбрана Славјанка Петровска пред студентите на Државниот универзитет во Тетово, продолжија серијата академиски ...
| | веќе видена | слични

Командантот на НАТО корпусот за брзо распоредување во Италија, генерал-потполковник Лоренцо Ди Адарио, денеска престојуваше во работна посета на Генералштабот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Северна Македонија е одговорен сојузник кој директно придонесува кон безбедноста на Алијансата, констатирале на денешната средба во Скопје министерката за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерката за одбрана, Славјанка Петровска денеска во Министерството се сретна со командантот на Силите за брзо распоредување на НАТО во Италија, ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во рамки на одбележувањето на годишнината од членството на Северна Македонија во НАТО и денешниот Ден на НАТО – 74. години од формирањето на најголемиот воено ...
| | веќе видена | слични
3 копии

По повод Денот на НАТО, како дел од активностите со кои одбележуваме три години од нашето полноправно членство во Алијансата, голем број на граѓани, денес, ...
| | веќе видена | слични

Армијата ги отвори касарните за посетители во чест на денот на НАТО и тригодишното членство во Алијансата во касарните Илинден во Скопје, „Јане Сандански“ во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Главниот претставник на ОН за хуманитарна помош, Мартин Грифитс, денеска предупреди дека уривањето на браната Каховка уште повеќе ќе им го отежне животот на ...
сите 398 | | | веќе видена

Кардиохирургот д-р Сашко Јовев изјави дека и по неговото разрешување од директорската функција на државната Кардиохирургија, клиниката останува функционална и ...
сите 341 | | | веќе видена

Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја координира работата на институциите. Се слушнав со градоначалникот на Делчево и веднаш нашите служби, дежурниот ...
сите 109 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Сител одговори што му треба на ВМРО-ДПМНЕ да влегува во влада со апсолутна предност на анкетите. Има ...
сите 68 | | | веќе видена

Времето денеска претпладне беше сончево со променлива облачност, а од пладневните часови ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, ...
сите 199 | | | веќе видена

СВР Велес вечерва излезе со официјална информација по видеото за тепачка на двајца директори на училишта во Кавадарци, објавено на социјалните мрежи. – Денеска ...
сите 289 | | | веќе видена

Вагнер беше обвинет за поттикнување анархија на линиите на фронтот на Русија, откако еден од воените команданти на Кремљ тврдеше дека платениците на Пригожин ...
сите 49 | | | веќе видена

Осомничениот за нападот со нож врз деца и постари лица во градот Анеси на француските Алпи е префрлен во истражен затвор каде што ќе биде задржан во очекување ...
сите 63 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОТО| Првата пешадиска бригада на АРМ го одбележа денот на единицата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: