САД ја замениja Русија како главен снабдувач на нафта во ЕУ

2 копии

Време зa читање: 3 минути Златото го задржа напливот на највисоко ниво во последните 13 месеци и може да ја тестира својата рекордна цена, потпомогнато од ...
| | веќе видена | слични

Златото се задржа на највисокото ниво во последните 13 месеци и може да ја тестира својата рекордна цена, потпомогнато од падот на доларот, зголемените влогови ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Шокантното намалување на производството на нафта од страна на групата ОПЕК + им стави сопка на напорите на централните банки да ја ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Цените на нафтата вртоглаво пораснаа откако ОПЕК + објави изненадувачко намалување на производството за повеќе од еден милион барели ...
| | веќе видена | слични

Американскиот министер за финансии Џенет Јелен рече дека изненадувачкиот договор за намалување на производството на нафта, претходно договорен од ОПЕК +, е ...
| | веќе видена | слични

Членките на организацијата ОПЕК + денеска координираа намалување на производството на сурова нафта до крајот на 2023 година. Потпретседателот на руската влада ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 74 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со двојна предност пред СДСM, Мицкоски со тројна пред Ковачевски, ако СДСM се сомнева ајде на избори народот ќе им ја даде најточната анкета.На сите ...
сите 104 | | | веќе видена

„Јазикот е систем или дух, а тоа ниту се признава, ниту има потреба да се докажува, туку се потврдува и се прифаќа“ изјави професорот по историја на македонски ...
сите 144 | | | веќе видена

Денеска (29.05.2023) во 09.55 часот во Градскиот трговски центар полициски службеници од Полициската станица Центар лишиле од слобода малолетник од Скопје, ...
сите 227 | | | веќе видена

ПЕНДАРОВСКИ ГИ ПОТПИША ЗАКОНИТЕ ЗА БЕХТЕЛ И ЕНКА Претседателот на државата, Стево Пендаровски вели дека доставениот усвоен закон за работни односи нема ...
сите 93 | | | веќе видена

На 28.05.2023 во 17.20 часот било пријавено дека на локален пат во с.Тромеѓа, кумановско, трактор управуван од малолетничка од с.Тромеѓа излетал од патот и ...
сите 231 | | | веќе видена

„Кога велат за инфраструктура теоретски ќе кажат дека ако финансиите се крвотокот на економијата, тогаш инфраструктурата треба да биде рбетот. Што прават сега ...
сите 266 | | | веќе видена

Ова е Македонија за сите – Со СДС и ДУИ има само сиромаштија, криминал и иселување, граѓаните бараат промена на власта, ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе достоинствен живот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД ја замениja Русија како главен снабдувач на нафта во ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: