Хоџај: Договорот од Охрид е најголемата загуба за Косово, Курти повторно поразен


Пратеникот на Демократската партија на Косово, Енвер Хоџај, оцени дека договорот во Охрид е најголемата загуба за Косово од Рамбује и додаде дека косовскиот ...
| | веќе видена | слични

Од Берлин и од Париз денеска пристигнаа остри и одлучни пораки со кои се охрабруват лидерите на Србија и на Косово, Александар Вучиќ и Албин Курти, итно да ...
| | веќе видена | слични

Имплементацијата на европскиот договор за нормализација на односите е во најдобар интерес на Србија и Косово, и за тоа ќе одлучат лидерите на двете земји, а ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Канцеларијата за Косово во Владата на Србија, Петар Петковиќ, го критикуваше премиерот на Косово, Албин Курти, кој рече дека дека нема да дозволи ...
| | веќе видена | слични

Од почетокот на годината, десничарските партии и политичари во Србија вложија најмалку 7.000 евра за 48 реклами на Фејсбук против европскиот план за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Амбасадорот на САД во Приштина Џефри Ховениер денеска изјави дека договорот постигнат во Охрид веќе започнал да се спроведува. Во изјавата за Т7, Ховениер рече ...
| | веќе видена | слични
8 копии
4 копии

Директорот на Канцеларијата на Владата на Србија за Косово и Метохија, Петар Петковиќ, денеска изјави дека во продолжението на дијалогот меѓу Белград и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Евгениј Пригожин, основач на групата Вагнер, рече дека е убеден оти високите функционери на Кремљ го забраниле неговото „покривање“ во државните медиуми.На ...
сите 139 | | | веќе видена

Ректорот на УКИМ „Свети Кирил и Методиј“ вели дека по повод патронатот, пораката е да бидеме сплотени и да ја продолжиме нивната макотрпна работа. „Со голема ...
сите 104 | | | веќе видена

Во чест на неодамна починатата пејачка Тина Тарнер, нејзината песна Simply The Best беше изведена во дворот на Бакингемската палата по наредба на кралот Чарлс, ...
сите 80 | | | веќе видена

Левица со остри коментари и два дена по изгласувањето на измените на Законот за работни односи. Цени дека станува збор за најголемиот грабеж на 21-от век, што ...
сите 356 | | | веќе видена

Втор ден сме во општина Лозово и втор ден се соочуваме со секојдневните проблеми кои ги имаат граѓаните. Откупот на грозје е најголем проблем во општина ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хоџај: Договорот од Охрид е најголемата загуба за Косово, Курти повторно поразен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: