Џон Болтон не сака да чуе за МКС ни по цена на апсење на Путин

Администрацијата на Бајден нуди поддршка за создавање на меѓународен суд за гонење на наводните злосторства за агресија од страна на Русија против Украина. Во ...
| | веќе видена | слични
8 копии

САД се залагаат за формирање на специјален суд за руското „злосторство агресија“ против Украина, кое ќе биде „вкоренето во украинскиот правосуден систем“. ...
| | веќе видена | слични

Соединетите Американски Држави (САД) го поддржуваат формирањето на Специјален суд за кривично дело агресија врз Украина, соопшти Стејт департментот. Стејт ...
| | веќе видена | слични

Стејт департментот на САД го поддржува развојот на „меѓународен трибунал“ за кривично гонење на руските воени злосторства во инвазијата врз Украина, изјави Бет ...
| | веќе видена | слични

Доколку биде уапсен, рускиот претседател Владимир Путин во Хаг би можел да изнесе тајни информации за „непријатните“ зделки меѓу Москва и западните држави, што ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на овој месец, Владимир Путин беше обвинет од Меѓународниот кривичен суд (МКС) за илегално депортирање деца од Украина во Русија, а пред да добие ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 712 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 194 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 67 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 122 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 184 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена

Голем број познаници, пријатели и колеги денес дојдоа во Македонскиот народен театар и се простија од актерот Трајче Ѓорѓиев. Комеморацијата започна со исечоци ...
сите 41 | | | веќе видена

Во Косово може да се одржат нови избори во општините со мнозинско српско население, погодени од протести, доколку 20 отсто од гласачите потпишат петиција со ...
сите 142 | | | веќе видена

Утринава околу 9.30 часот вооружено лице со пиштол влегло во експозитурата на Стопанска Банка во трговскиот центар Беверли Хилс во скопски Капиштец. Инцидентот ...
сите 98 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џон Болтон не сака да чуе за МКС ни по цена на апсење на Путин

Од:
До кого (е-маил):
Порака: