Уапсен кумановец - полицијата во неговиот дом пронашла пакувања со марихуана

5 копии

Полициски службеници од СВР Битола вчера (30.03.2023) на ул.„Краварски пат“ во Битола запленија околу четири килограми марихуана и лишија од слобода пет лица: ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Млада жена од гостиварско е уапсена откако кршела во модуларната болница во Гостивар и со остар предмет им се заканувала на вработените, соопшти полицијата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

32-годишна жена со остар предмет им се заканувала на вработените во гостиварската Модуларна болница. Имено вчера околу 13 часот и 40 минути, полициски ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Жена од гостиварско село го нападнала својот сопруг а претходно со остар предмет му се заканила и на нивниот син. Според полицијата, вчера околу 15 часот и 30 ...
| | веќе видена | слични

Вчера во 15.20 часот во с.Петровец, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Г.Ј.(42) од Скопје, затоа што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

„Од наша страна предлогот на Ковачевски не беше прифатен заради тоа што предлогот од таа страна беше уставни измени да почнат, да се влезе во некоја т.н. ...
сите 675 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 198 | | | веќе видена

Го повикувам да биде национален советник за кардиохирургија, изјави министерот за здравство Фатмир Межити за проф. д-р Сашо Јовев, кого пред неколку дена го ...
сите 115 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 58 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 181 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама повторно бранува со своето однесување. Тој на неодамнешниот самит на Европската политичка заедница во Кишињев со својот потег ги ...
сите 202 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи во Топ Тема на телевизија Телма се осврна на концептот кој го промовираше во Брисел „Повеќе интеграција пред ...
сите 214 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсен кумановец - полицијата во неговиот дом пронашла пакувања со марихуана

Од:
До кого (е-маил):
Порака: