НЕКОГАШ НА ВРВОТ НА СВЕТОТ, ДЕНЕС ИМ СЕ ЗАКАНУВА ЗАТВОР - Путин и Трамп во судир со законите


Додека заедно чекореа по претседателските патеки, Доналд Трамп и Владимир Путин работеа на подобрување на односите меѓу нивните две земји. Трамп обвинет дека ...
| | веќе видена | слични
8 копии

САД се залагаат за формирање на специјален суд за руското „злосторство агресија“ против Украина, кое ќе биде „вкоренето во украинскиот правосуден систем“. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Украинската вицепремиерка Ирина Верешчук ги повика Русите да не посвојуваат деца за кои рече дека биле „украдени“ во Украина за време на војната и депортирани ...
| | веќе видена | слични

Верешчук на својот канал на Телеграм изјави дека сирачињата биле „украдени во Украина“ и наводно биле дадени на посвојување во Русија. Таа додаде дека „силно ...
| | веќе видена | слични

Доколку биде уапсен, рускиот претседател Владимир Путин во Хаг би можел да изнесе тајни информации за „непријатните“ зделки меѓу Москва и западните држави, што ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на овој месец, Владимир Путин беше обвинет од Меѓународниот кривичен суд (МКС) за илегално депортирање деца од Украина во Русија, а пред да добие ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерката на Украина и министерка за реинтеграција на привремено окупираните територии Ирина Верешчук изјави дека има 4.390 украински деца од специјални ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Актерот и амбасадор на УНИЦЕФ Орландо Блум викендов беше во ненадејна посета на Украина, каде што во Претседателската палата се сретна со украинскиот лидер ...
| | веќе видена | слични

Актерот Орландо Блум во текот на викендот престојувал во ненадејна посета на Украина, каде се состанал и со украинскиот лидер Володимир Зеленски во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, по лидерската средба со премиерот Димитар Ковачевски, вечерва во „Тема на денот“ на ТВ Сител рече дека за предлогот ...
сите 785 | | | веќе видена

Украина бара од Европската Унија „во голема мера да го зголеми“ снабдувањето со електрична енергија по руските напади „на енергетската инфраструктура на ...
сите 324 | | | веќе видена

Докторот Александар Митов се јави со реакција на социјалните мрежи, по објавата на министерот за здравство Фатмир Меџити дека граѓаните на Косово и Албанија ќе ...
сите 313 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) информираат дека од 16:30 до 18:20 часот градот Делчево го зафати големо невреме (врнежи од дожд и град), при што има ...
сите 231 | | | веќе видена

Упатувам апел за национално единство кое и треба на Македонија. Време е да се обединиме околу најважната работа, а тоа е како да опстоиме како држава и како да ...
сите 719 | | | веќе видена

Нешто неверојатно се случи во Москва на 30 мај. Среде бел ден, градот беше нападнат од рој дронови - од пет до 25 или повеќе, во зависност од различни руски ...
сите 53 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 100 | | | веќе видена

Рускиот министер за одбрана Сергеј Шојгу денеска изјави дека неговите сили одбиле голем обид на украинските војници да ја пробијат линијата на фронтот во ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЕКОГАШ НА ВРВОТ НА СВЕТОТ, ДЕНЕС ИМ СЕ ЗАКАНУВА ЗАТВОР - Путин и Трамп во судир со законите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: