Фирма за печатење свидетелства се избира, Шаќири се надева дека учениците ќе ги добијат на време


Постапка за избор на фирма, која ќе ги печати свидетелствата – има, но дали учениците ќе ги добијат на време – нема конкретен одговор од министерот за ...
| | веќе видена | слични

Ни еден тест ќерка ми нема донесено дома, а е прва година средно. Повеќето професори им ги покажуваат на час, на катедра, еден по еден, колку да видат што ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ковачевски и Груби ја урнисаа државата, институциите не се во можност да извршуваат основни функции, затоа што се е насочено како логистика на бизнисите на ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Вчера министерот за образование Јетон Шаќири во една реченица ја опиша целата мизерија на власта, тој во телевизиска дебата со мене призна – „Реално немаме ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Набавката на целосно нови учебници со ажурирани податоци, без нелогичности, навредливи и дискриминаторски содржини и технички грешки, покрај во основното ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во 2022 година Педагошката служба одобри стотина учебници за средно стручно четиригодишно образование, за општо-образовни предмети и за ...
| | веќе видена | слични

Министерството за образование и наука (МОН) информира дека во 2022 година биле одобрени над 100 учебници за средно стручно образование, кои ќе се печатат ...
| | веќе видена | слични

Изјавата на министерот за образование Јетон Шаќири дека нема пари за да се испечатат сите учебници за средно образование е доказ дека за СДСМ и ДУИ приоритет ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одлуката за формирање на работна група ја донесе Централниот одбор на партијата а со неа ќе раководи генералниот секретар Миле Зечевиќ Вардарски. Од ВМРО ДПМНЕ ...
сите 1024 | | | веќе видена

Министерот за здравство Фатмир Меџити по повод 100 дена од стапувањето на министерската функција рече дека проектот за Клиничкиот центар бил негов приоритет. ...
сите 251 | | | веќе видена

Од Центарот за управување со кризи (ЦУК) ја пренесуваат хидролошката информација од Управата за хидрометеоролошки работи (УХМР). „Под влијание на влажна и ...
сите 215 | | | веќе видена

Жената која се преврте со автомобилот на кров во тунелот кај Демир Капија, починала од здобиените повреди. Таа имала 47-години и била сама во автомобилот марка ...
сите 147 | | | веќе видена

Пентагон денеска најави дека ќе обезбеди дополнителни 2,1 милијарди долари долгорочна помош за оружје за Украина. Новиот пакет помош ќе вклучува финансирање за ...
сите 100 | | | веќе видена

РЕАКЦИИ ЗА ИЗЈАВАТА НА МЕЏИТИ Откако министерот за здравство, Фатмир Меџити изјави дека жителите на Косово ќе плаќаат исти цени како и македонските државјани, ...
сите 78 | | | веќе видена

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп, републиканскиот кандидат за реизбор следната година, е обвинет по 37 точки од обвинението за незаконско ...
сите 78 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фирма за печатење свидетелства се избира, Шаќири се надева дека учениците ќе ги добијат на време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: