ВУЧИЌ ЗА АПСЕЊЕТО НА ПУТИН: Тоа е бесмислено – дали верувате дека може да се победи Русија за месец, три или една година?


Српскиот претседател Александар Вучиќ во врска со налогот за апсење на рускиот претседател Владимир Путин за воени злосторства издаден од Меѓународниот ...
| | веќе видена | слични

Украинските деца кои руските сили ги заробија, а сега се вратени во Украина, раскажаа потресни работи. Русите на Крим однеле 17 млади луѓе на кои им кажале ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Група украински деца кои руските власти ги киднапирале и со месеци ги држеле во кампови се ослободени и вратени дома, пренесува „Дејли мејл“. На Крим биле ...
| | веќе видена | слични

Европската комисија и полската влада во четвртокот објавија заедничка иницијатива да се обезбеди враќање на украинските деца депортирани на територијата под ...
| | веќе видена | слични

И Ерменија се приклучи на државите кои би го уапсиле рускиот претседател Владимир Путин. Уште една постсоветска земја, дел од воениот блок на Кремљ, им се ...
| | веќе видена | слични

Европската унија ќе организира конференција за лоцирање на децата од Украина кои беа киднапирани од страна на Русија и ќе ги врати во нивната татковина, најави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Светот треба да го слуша гласот на Кина за да се стави крај на војната во Украина, изјави денеска шпанскиот премиер Педро Санчез во пресрет на неговата посета ...
сите 231 | | | веќе видена

„Не се констатирани недостатоци во рамките на надлежноста на Државниот санитарен и здравствен инспекторат“. Ова е заклучокот во соопштението до јавноста што го ...
сите 104 | | | веќе видена

Францускиот претседател Емануел Макрон денеска изјави дека договорот меѓу Србија и Косово е „важен напредок“ и дека сега е од суштинско значење двете страни да ...
сите 757 | | | веќе видена

Народниот правобранител Насер Зибери, кој пред последните парламентарни избори беше промовиран од ДУИ во нејзин кандидат за премиер под мотото „Зошто да не?“ ...
сите 191 | | | веќе видена

Простор за сомневање има за пропусти во тековното функционирање и работење на КП „Идризово“ меѓутоа очекувам дека истрагата ќе даде подетални изгледи за тоа ...
сите 109 | | | веќе видена

Во сабота попладне ќе има локално наоблачување со краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Нестабилно ќе биде и во делови од Скопската котлина, соопшти ...
сите 190 | | | веќе видена

Наспроти одлуката на ФЕД на својата редовна седница, деветта по ред, да ја зголеми основната каматна стапка помалку од досега (за 0,25 отсто) и со оваа одлука ...
сите 96 | | | веќе видена

Тоа е условот на партијата, до недамна дел од владината коалиција, за гласање отворање на Уставот и за гласање на ннеговви измени. „Со тоа што ние го врзуваме ...
сите 97 | | | веќе видена

Ковачевски и Груби се во паника, пратеници од СДС и ДУИ не се за уставни измени, се вели во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. Според партијата, Ковачевски молчи и не ...
сите 426 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВУЧИЌ ЗА АПСЕЊЕТО НА ПУТИН: Тоа е бесмислено – дали верувате дека може да се победи Русија за месец, три или една година?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: