Најдобрата маринада за пилешко - месото ќе биде совршено, вкусот божествен


Иако пилешкото може да се послужи со речиси секое јадење, тоа не значи дека е секогаш вкусно. Затоа е важно месото да го маринирате пред да го подготвите, за ...
| | веќе видена | слични

Не велат залудно дека животот е комбинација од магија и тестенини СОСТОЈКИ: фино парче месна чадена сланина половина пакување шпагети 2 жолчки 2 поголеми ...
| | веќе видена | слични

Испробајте посен непечен чоколаден колач кој едноставно и лесно се подготвува, а многу е вкусен. 250 гр посни бисквити 200 гр посно чоколадо 150 гр посен ...
| | веќе видена | слични

Со салата и пире од компири или ориз како прилог, овие ќофтиња ќе ги задоволат и најпребирливите непца Секогаш кога ќе ви снема идеи што да зготвите за ручек, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ископаниот тунел од затворениците осудени на доживотен затвор во КПУ„Идризово“ се уште е актуелна вест во медиумите. Додека надлежните органи ги бараат ...
сите 62 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши тврди дека нема да дојде до нагло поскапување на производите кога ќе престанат да важат владините одлуки за замрзнување ...
сите 252 | | | веќе видена

Информациите кои во последниот период доаѓаат за името на првиот вицепремиер и министер за политички систем и односи меѓу заедниците Артан Груби, ја подигнаа ...
сите 109 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 84 | | | веќе видена

Речиси половина од Европејците стравуваат дека нема да можат да си ги платат сметките во следните шест месеци. Покривањето на трошоците како отплата на ...
сите 108 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 57 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Најдобрата маринада за пилешко - месото ќе биде совршено, вкусот божествен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: