ЕБОР: Растот на БДП за Македонија годинава ќе биде 2 отсто

Време зa читање: 3 минути Комерцијална банка АД Скопје има нераспределена добивка од 34,9 милиони евра (2.149.186.831 денар). Од тие средства, бруто износот од ...
| | веќе видена | слични

Пристаништето Копер лани оствари рекорден профит од 74,2 милиони евра, а рекорден беше и претоварот. Зголемувањето на нето приходите од продажба главно беше ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Комерцијална банка на своите акционери домашни физички лица на 4 мај ќе им исплати 7,74 милиони евра. Најдобитен акционер е градежната компанија „Адора ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Албанското министерство за финансии и економија објави дека јавниот долг минатата година забележал намалување за 4.221 милиони лека односно за 4,4 отсто ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Компанијата Скопски пазар лани оствари добивка од 1,7 милиони евра, што е зголемување за дури 57 отсто во однос на претходната 2021 година. Но, и покрај ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Македонски Телеком ја затвори 2022 година со инвестиции во нови технологии, ширење на мрежата, раст на корисничката база и лидерска позиција во повеќето ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Тешка сообраќајна незгода се случила на патот во село Враништа, Струшко, при што млад возач со своето возило излетале од патот и завршил во Специјалната ...
сите 431 | | | веќе видена

Западот „директно се бори“ против Русија во Украина, рече рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во седиштето на ОН во Њујорк. „Можете тоа да го ...
сите 336 | | | веќе видена

Министерката за надворешни работи на Косово, Доника Грвала, по средбата со нејзиниот грчки колега, Гиоргиос Герапетритис, во рамки на заседанието на ...
сите 11 | | | веќе видена

Привремената забрана за увоз на жито од Украина во петте соседни земји од Европската Унија беше укината на 15 септември. Унгарија, Словачка и Полска - ...
сите 56 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕБОР: Растот на БДП за Македонија годинава ќе биде 2 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: