Сите детали за помошта за струја за ранливите категории: Не треба ни нов извод, ни потврда за приход


На социјалните мрежи „врие“ од загрижени граѓани кои велат дека не им е јасно како да пополнат барање за помош за струја наменето за ранливи потрошувачи во кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Собранието едногласно го донесе Законот за државна гаранција на обврските по Договорот за заем од Кредитната банка за обнова, за да се овозможи АД ЕСМ да добие ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии

Собранието во рамки на попладневниот дел од денешната работа по дневниот ред на 103-тата седница едногласно со 89 гласа „за“ го донесе Законот за државна ...
| | веќе видена | слични

Државата самостојно ги задоволи потребите за струја за првпат по 15 години, енергетските мерки ќе доведат и до намалување на цената Љубиша АРСИЌ Последните ...
| | веќе видена | слични

Задолжувањето на државата, зголемените трошоци на живот, неиздадената еврообврзница, раскинатите договори за проекти и продолжените рокови за спроведување и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

АД Електрани ќе се задолжи со 25 милиони евра кај Кредитната банка за обнова, за ревитализација на хидроелектраните. ВМРО-ДПМНЕ со поддршка бидејќи, како што ...
| | веќе видена | слични

 За Предлог законот за гаранција за заемот од државата денеска расправа Собранието на продолжение на 103. седница.  ВМРО-ДПМНЕ, како што најави пратеникот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска му порача на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски да продолжи да се занимава со неа, бидејќи ѝ го ...
сите 372 | | | веќе видена

К. Р. (21) е уапсен поради сомнение дека во студентски дом ѝ се заканувал на девојката и ѝ рекол „дека секој што ќе му пријде, вклучително и полицијата, ќе го ...
сите 154 | | | веќе видена

Тројца повозрасни граѓани се уапсени откако биле фатени додека краделе бакарен кабел. Како што информира МВР, обидот за кражба се случувал во сред бел ден, ...
сите 331 | | | веќе видена

Најмалку 113 лица загинаа, а уште 150 се повредени во страотниот пожар што зафати сала за венчавки во северниот дел на Каракош во Ирак. Откриено е дека ...
сите 39 | | | веќе видена

Пратеници од ВМРО-ДПМНЕ попладнево во рамки на собраниската седница за пратенички прашања побараа оставка од вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ, ...
сите 112 | | | веќе видена

Британскиот министер за одбрана Грант Шапс разговарал за тоа како да се зајакне воздушната одбрана на Украина за време на состанокот со претседателот Володимир ...
сите 121 | | | веќе видена

Државниот пазарен инспекторат (ДПИ) синоќа казнил и пломбирал уште пет маркети ширум земјава кои не ја испочитувале одлуката за ограничување на цените на дел ...
сите 54 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сите детали за помошта за струја за ранливите категории: Не треба ни нов извод, ни потврда за приход

Од:
До кого (е-маил):
Порака: