Генерали Инвестментс: Невработеноста во САД се намалува, растот на платите полека успорува

Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Невработеноста во САД се намалува, растот на платите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директната штета од урнатите објекти во Турција во разорниот земјотрес на 6 февруари може да достигне 2,5 отсто од бруто домашниот производ на државата, што е ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 5 минути Светската банка процени во 2021 година дека реконструкцијата или обновата на милиони станбени згради во Турција за да издржат ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Откако покажаа значителна сила во претходната сесија, акциите беа во нестабилно возење во вторникот, при што финишираа на спротивните ...
| | веќе видена | слични

Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Пазарите ги проголтаа потезите на централни те ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Јапонската економија се стабилизираше во последните три месеци од 2022 година благодарение на малото закрепнување на трошоците на домаќинствата што го ублажи ...
| | веќе видена | слични

Според претходните податоци на Државниот завод за статистика, во трговијата на мало во декември 2022 година, во споредба со декември 2021 година, гледано по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

Голем предизвик беше подготовката на програмите и одобрувањето на новите учебници за реформирањето на основното образование што се одвива етапно. Сега имаме ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали Инвестментс: Невработеноста во САД се намалува, растот на платите полека успорува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: