Генерали Инвестментс: Русија ќе го намали производството на нафта, цените на гасот продолжуваат да паѓаат

Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Пазарите ги проголтаа потезите на централни те ...
| | веќе видена | слични

Индија формираше комисија од официјални лица за да го процени влијанието на зголемените температури врз родот на пченицата, додека метеоролошката служба ...
| | веќе видена | слични

Европските земји ја намалија потрошувачката на гас во периодот од август до јануари, поради помалата потрошувачка на домаќинствата поради невообичаено топлото ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тимот на Генерали Инвестментс подготви резиме за актуелните настани кои влијаат врз пазарите на капитал. Јануарската и нфлацијата во САД падна помалку од ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 7 минути Волстрит во вторникот го забележа својот најлош учинок во годината, при што главните одредници завршија додека инвеститорите го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ понуди победнича опција, и Македонија во ЕУ и зачуван идентитет, на Ковачевски поважно му е ДУИ да не биде опозиција, отколку Македонија да оди ...
сите 443 | | | веќе видена

Пропустите за кои слушнавме деновиве на Кардиохирургија се пред се од организациски и од финансиски карактер и затоа прво требаше да биде разрешен ...
сите 280 | | | веќе видена

Британското Министерство за одбрана денеска информира за „значително зголемување на борбите на голем број сектори на фронтот во Украина во последните 48 часа“. ...
сите 57 | | | веќе видена

На 06.06.2023 во 16.45 часот во СВР Велес било пријавено дека на ул.„Андон Шурков" во Велес се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило ...
сите 152 | | | веќе видена

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево во Охрид. Несреќата се случила на булевар „Туристичка“ спроти пазарчето во Охрид, информираат од МВР. До ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Генерали Инвестментс: Русија ќе го намали производството на нафта, цените на гасот продолжуваат да паѓаат

Од:
До кого (е-маил):
Порака: