Таравари се сретна со бугарскиот амбасадор И МУ ВЕТИ ПОДДРШКА ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ


Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска оствари средба со Роберт Скот Хeјзлет, виш директор на НДИ во Македонија. На средбата се разговараше за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ - Вардарски, денеска се сретна со делегација на Националниот демократски институт НДИ во Македонија, предводена од ...
| | веќе видена | слични

На средбата се разговараше за актуелната политичка и економска состојба, како и стратешките цели на државата. Мицкоски го информираше Скот Хејзет за високиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Политичката партија Алтернатива попладнево, во партиското седиште во Тетово, ќе одржи седница на Централното собрание, по која се очекува став за натамошното ...
| | веќе видена | слични

Ковачевски предлага разрешување на министрите од Алтернатива и замена со кадри на АА Александра Спасеска 12.02.2023 / 10:02 Македонија Политичката партија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија и Алијанса за Албанците постигнаа договор за заедничка коалициска соработка врз основа на принципи и заеднички заложби ...
| | веќе видена | слични

Бидејќи транспарентноста и отчетноста се основните вредности на политичкото дејствување на Алијанса за Албанците, денеска на јавноста и ја презентираме ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

По три часа седница, Централното претседателство на Демократската унија за интеграција (ДУИ) денеска одлучи наредната недела повторно да се состане. Според ...
сите 235 | | | веќе видена

ЕУ мора да се откаже од преправањето дека е само олеснувач меѓу страните – а Вашингтон мора да се откаже од преправањето дека е само поддржувач што го следи ...
сите 655 | | | веќе видена

Вјачеслав Володин, претседателот на долниот дом на рускиот парламент, предложи забрана на Меѓународниот кривичен суд (МКС) да работи во Русија, откако судот ...
сите 227 | | | веќе видена

Акциите на Дојче банк паднаа во петокот, додека трошоците за осигурувањето од неисполнување на обврските се зголемија, бидејќи германскиот заемодавач беше ...
сите 128 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 103 | | | веќе видена

Акциска контрола во угостителски објекти во Скопје, се служело алкохол на малолетници, обезбедувачи без лиценци... Во текот на изминатата вечер (24/25.03.2023) ...
сите 148 | | | веќе видена

Се чувствувам засрамено што воопшто имав можност во животот да запознаам една таква личност. И таа и СДСМ им должат извинување на скопјани, рече лидерот на ...
сите 112 | | | веќе видена

Федералните резерви оваа недела се соочија со особено вознемирувачка одлука: Дали треба да ги зголемат каматните стапки за време на банкарската криза? За Том ...
сите 88 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таравари се сретна со бугарскиот амбасадор И МУ ВЕТИ ПОДДРШКА ЗА УСТАВНИ ИЗМЕНИ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: