Што значи влегувањето на Алијанса во Влада за ВМРО-ДПМНЕ: „Ги губи сите партнери кај албанскиот блок, ризикува да остане опозиција“


Во текот на денешниот ден треба да се знаат повеќе детали околу веќе извесното влегување на Алијанса за Албанците во Влада. Иако во претходните денови се ...
| | веќе видена | слични

Денес на дневен ред уште една трагикомична претстава на театарот на СДСМ и ДУИ, а тоа е неуспехот да го престави како успех. Па така, се прави реконструкција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дебатата за излезот на Алтернатива од Владата и влезот на Алијансата за Албанците продолжи во Собранието. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ и реплицираа на ...
| | веќе видена | слични

Љубиша НИКОЛОВСКИ Со кратки но интензивни преговори премиерот Димитар Ковачевски успеа да формира Влада со партии кои ја ставија иднината на земјата пред тесно ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Собранието го образложуваше предлогот за реконструкција на Владата и кажа дека не станува збор само за кадровски ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема временско ограничување за тоа колку ќе трае дебатата за разрешување на тројцата министри и двајцата заменици од Алтернатива, како и заменикот од т.н. ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Жителите на Лажани ги пречекаа високите партиски функционери на ДУИ, на средба на која се разговараше за тешката економска состојба во селото, како и во ...
| | веќе видена | слични

Пратеничката Санела Шкриељ од СДСМ уверува дека сите пратеници од нејзината партија ќе гласаат за разрешување и именување на новите министри и заменици во ...
| | веќе видена | слични

Собранието попладнево ја започна седницата за реконструкција на Владата. На дневен ред на 104. седница се предлогот за разрешување и за избор на нови членови ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Постапка за утврдување одговорност кај затворските полицајци ќе има, а откога во затворот „Идризово“ беше откриен тунел што два месеца тивко се пробивал од ...
сите 115 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски вечерва на на својот профил на Фејсбук објави измонтирано видео од денешното пазарење во маркет во скопската населба Тафталиџе. ...
сите 61 | | | веќе видена

Кој е Артан Груби да бара помирување? Тој е таму каде што е по предлог на Али Ахмети и нема што да бара, вели во интервју за весникот ВЕЧЕР , Невзат Бејта, ...
сите 139 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски во гостување во „Емисија 200“ на Алсат запрашан за тоа дали до ВМРО-ДПМНЕ стигнала покана за „Фронтот за Европа“ ...
сите 313 | | | веќе видена

Полицијата разговарала со нејзините родители, кои признале дека таа се лекува од емоционално растројство. „Нејзините родители верувале дека таа не треба да има ...
сите 78 | | | веќе видена

Американскиот претседател Џо Бајден синоќа изјави дека е загрижен поради можноста Русија да испрати тактичко нуклеарно оружје во Белорусија. -Тие сè уште не го ...
сите 142 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Сања Лукаревска денеска одржа работен состанок со новоизбраните претседатели на партиските комисии. На средбата се разговараше ...
сите 35 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Што значи влегувањето на Алијанса во Влада за ВМРО-ДПМНЕ: „Ги губи сите партнери кај албанскиот блок, ризикува да остане опозиција“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: