НАФТАТА НА НАЈНИСКО НИВО ВО ПОСЛЕДНИТЕ ТРИ НЕДЕЛИ - Цената падна за речиси 8 отсто

Цените на нафтата паднаа на најниско ниво во последните три недели минатата недела. Инвеститорите се склони кон ризик бидејќи централните банки продолжуваат да ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Ако се споредат податоците за невработеноста, Србија е најдобра во регионот, а Косово котира најлошо. Србија е со најниска невработеност во регионот. Овој ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Економијата на еврозоната ќе порасне повеќе од претходно прогнозираните во 2023 година, бидејќи енергетската криза се намалува и еврозоната ја избегна ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Минатата година берзанското тргување со хартиите од вредност не помина добро, но во почетокот на 2023 состојбата на светските берзи изгледа малку поинаку, ...
| | веќе видена | слични

Европската унија и еврозоната ја избегнаа техничката рецесија што беше претходно предвидена со најавите за екномските изгледи. Ова го посочи Европската ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ковачевски да излезе и да го покаже документот колку пратеници од СДС не му се потпишале дека ќе гласаат уставни измени. Ковачевски треба да каже дали откако ...
сите 385 | | | веќе видена

Претседателот на српскиот парламент Владимир Орлиќ денеска оцени дека протестите во Приштина поради европскиот договор за нормализација на односите меѓу Косово ...
сите 419 | | | веќе видена

По победата над Малта, фудбалската репрезентација на Македонија има нов предизвик, утре од 18 часот играме пријателски меч со Фарските острови. Македонија Иако ...
сите 210 | | | веќе видена

Со оглед на тоа што војната против Украина се уште трае и се преправа дека трае подолго од очекуваното, се поставува прашањето дали е можно решение во ...
сите 190 | | | веќе видена

Спасувањето на Credit Suisse во последен момент можеби спречи експлозија на актуелната банкарска криза, но тоа е сурова зделка за Швајцарија. Загриженоста дека ...
сите 142 | | | веќе видена

Централниот совет на Демократскиот сојуз расправаше за актуелните политички состојби во земјата при што оцени дека евроинтеграциските процеси се врвен ...
сите 31 | | | веќе видена

Економските политики на Владата предводена од СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски и антикризните мерки вредни 760 милиони евра дадоа резултат. Успешно се ...
сите 94 | | | веќе видена

На 25.03 од страна на полициски службеници од полициската станица за безбедност на сообраќајот при СВР Битола на стариот пат Прилеп - Битола бил лишен од ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАФТАТА НА НАЈНИСКО НИВО ВО ПОСЛЕДНИТЕ ТРИ НЕДЕЛИ - Цената падна за речиси 8 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: