Бугарски научници предлагаат мисија „Македонија“ во САД и ЕУ

8 копии

Брисел ги повика Скопје и Софија да се посветат на дијалогот и да избегнуваат непотребни тензии. Додека македонските власти, чекаат да завршат изборите во ...
| | веќе видена | слични

Имајќи го предвид фактот дека Бугарија за неколку месеци може да биде исклучена од Советот на Европа бидејќи продолжува да не ги спроведува пресудите во полза ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Договорот со Фронтекс е доказ дека во Европската Унија се почитуваат македонскиот јазик и идентитет, а Макеоднија може да смета на моја целосна и континуирана ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон испратил писмо до шефот на македонската држава Стево Пендаровски во кое изразува честитки и поддршка за постигнатиот ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, испрати писмо до македонскиот претседател Стево Пендаровски. „Ви благодарам за Вашето писмо по нашиот состанок во ...
| | веќе видена | слични

Францускиот претседател Емануел Макрон испратил писмо до неговиот македонски колега Стево Пендаровски, во кое меѓу другото, ѝ посакал на Северна Македонија ...
| | веќе видена | слични

Интегрален текст од писмото што претседателот на Француската Република, Емануел Макрон го испрати до претседателот на Република Северна Македонија, Стево ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Откако беше намалена цената на лебот на 33 денари, поевтинија тестенините и млечните производи, а пред престојните празници се замрзна и цената на јајцата. ...
сите 226 | | | веќе видена

Северна Македонија, Албанија, Косово и Црна Гора во средата во Скопје лансираа нова регионална платформа наречена „Западен Балкан КВАД – 100 процентна ...
сите 269 | | | веќе видена

Денес премиерот Димитар Ковачевски повторно беше да пазари во макерт и да ги провери цените на некои од производите. Додека пазареше му пријде една пензионерка ...
сите 49 | | | веќе видена

Одри Елизабет Хејл, која уби три деца и тројца возрасни откако упадна во приватно христијанско училиште во понеделникот наутро, била во расправија со нејзините ...
сите 87 | | | веќе видена

Можеби руските власти успеаја да го затворат неговиот весник, но новинарот Дмитриј Муратов одбива да биде замолчен, пишува денеска Би-би-си. Кога репортер од ...
сите 238 | | | веќе видена

Утринава во Македонија беа измерени навистина невообичаено ниски температури на воздухот, и тоа невообичаено ниски за крај на месец март, објави метеорологот ...
сите 221 | | | веќе видена

Австрија изразува постојана и силна поддршката за евроинтеграцискиот процес на Северна Македонија, но од самата земја зависи кога ќе ги почне следните чекори ...
сите 232 | | | веќе видена

Телеметриската сеизмолошка мрежа на Република Северна Македонија, со станици во Скопје, Валандово, Охрид, Штип и Пехчево, одржувана од Сеизмолошката ...
сите 104 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, врз основа на прибраните докази во текот на истражната постапка ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарски научници предлагаат мисија „Македонија“ во САД и ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: