Ригидните иницијативи за забрана на игрите на среќа доживуваат пораз во Европа

Минатата недела привлече внимание веста дека 40.000 жители на малото Кнежевство Лихтештајн на 29 јануари ќе одлучуваат на референдум за иницијативата за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Се чини дека Владата потклекнува под континуираната негативна кампања која се води против игрите на среќа во Северна Македонија. Можеби сега изгледа лесно да ...
| | веќе видена | слични

Ниедна европска земја нема ваков закон затоа што тој едноставно не функционира. Ваквите рестриктивни закони докажано носат спротивен ефект – ниту ќе се намали ...
| | веќе видена | слични

Дислоцирањето на казината и спортските обложувалници на 500 метри од училиштата е неизводливо, смета АПИС. Реагираат што предлогот е со европско знаменце и ќе ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На вчерашна владина седница, а по предлог на Министерството за финансии, практично се усвојуваат предлог измените и дополнувањата на Законот за игри на среќа, ...
| | веќе видена | слични

Aсоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија (АСОМ) остро реагира на потегот на Владата, која вчера по предлог на Министерството за финансии ги утврди ...
| | веќе видена | слични

Aсоцијацијата на спортски обложувалници на Македонија остро реагира на потегот на Владата која вчера по предлог на Министерството за финансии ги утврди ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Денеска Асоцијацијата на спортски обложувалници (АСОМ) остро реагираше на вчерашната седница на Владата во врска со утврдување на предложените измени и ...
| | веќе видена | слични

Владата со новиот Предлог-закон всушност ќе и стави клуч на цела економска гранка и истиот ќе доведе до осиромашување на државниот буџет, за 280 милиони евра ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Силна осуда на вчерашниот потег на Владата, која на седница по предлог на Министерството за финансии ги утврди предложените измени и дополнувања на Законот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Руски борбен авион во понеделникот пресретнал два американски нуклеарни бомбардери и ги следел сè додека не се оддалечиле од рускиот воздушен простор. Рускиот ...
сите 165 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, изјави дека Кина многу внимателно набљудува како Вашингтон и светот реагираат на руската воена операција во ...
сите 241 | | | веќе видена

Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи вели дека „Oгнените“ немаат право да се наметнуваат затоа што се малцинство во ДУИ. Тој вечерва на телевизијата ...
сите 177 | | | веќе видена

Духовниот водач на православните христијани, екуменскиот патријарх Вартоломеј денеска изјави дека моќната Руска православна црква ја споделува одговорноста за ...
сите 223 | | | веќе видена

Претседателот на Достоинство и директор на ЦУК, Стојанче Ангелов смета дека промената на Уставот и внесувањето на бугарското малцинство треба да се случи што ...
сите 129 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи и член на Претседателството на ДУИ Бујар Османи вели дека новата кампања на ДУИ насловена „Тој доаѓа“ не се однесува на избори ...
сите 30 | | | веќе видена

СДСМ на дело покажува вистинска грижа за сите граѓани. Во време кога се уште се соочуваме со последиците од глобалната економска криза, преку конкретни мерки и ...
сите 183 | | | веќе видена

Еден ден откако француската влада тесно го преживеа гласањето за недоверба поради најавената пензиска реформа, францускиот парламент со големо мнозинство го ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ригидните иницијативи за забрана на игрите на среќа доживуваат пораз во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: