АД ЕСМ ја исклучи ХЕЦ Св. Петка и го стави на минимум производството во ХЕЦ Козјак со цел намалување на нивото на реката Вардар

По информацијата за покаченото ниво на реката Вардар, во координација со ЦУК, од страна на АД ЕСМ е пристапено кон промена на режимот на работа на ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Отстранета е опасноста по мостот на Вардар и од локално поплавување во Неготинско, информираат денеска од Центарот за управување со кризи. - Центарот за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Зголемено ниво на реките во однос на просекот за јануари се бележи денеска на реката Вардар кај Јегуновце, кај Скопје, кај Велес и кај Демир Капија, на Треска ...
| | веќе видена | слични

Врнежите од дожд присутни во западниот дел од земјава изминатите неколку дена, придонесоа водотеците во овој регион драстично да пораснат, а заситеноста на ...
| | веќе видена | слични

Нивоата на речиси сите реки во земјава се зголемени во однос на јануарскиот просек. Покачувања бележат и Охридското и Преспанското езеро. Но, во однос на ...
| | веќе видена | слични

 Вчера ЕСМ ја исклучи ХЕЦ Св. Петка и го стави на минимум производството во ХЕЦ Козјак со цел намалување на нивото на реката Вардар откако реката почнала да се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Состојбата во Зелениково и во велешко е стабилна и излевањето на реката Вардар е стопирано, информира денеска Центарот за управување со кризи. Од АД ЕСМ вчера ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 283 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски се заблагодари на македонската полиција, граѓаните, медиумите и медиумските работници. „„Дозволете да оддадам ...
сите 328 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 331 | | | веќе видена

Непуштањето Бугари во РСМ е вистински срам и неуспех на бугарската политичка класа. На денот на 151-годишнината од раѓањето на Гоце Делчев, видовме како земја ...
сите 147 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

Во петокот попладнето околу 18 часот во СВР Битола било пријавено дека во селото Десово, во општина Долнени, со повреди бил пронајден 25-годишниот ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АД ЕСМ ја исклучи ХЕЦ Св. Петка и го стави на минимум производството во ХЕЦ Козјак со цел намалување на нивото на реката Вардар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: