САД испраќаат 31 тенк Абрамс во Украина


Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
| | веќе видена | слични

„Неверојатно е, но германските тенкови „Леопард“ со насликани крстови повторно ни се закануваат“, рече рускиот претседател во Волгоград (поранешен Сталинград), ...
| | веќе видена | слични

Молдавија може да е следна, вели рускиот шеф на дипломатијата, Сергеј Лавров. Тој повторно индиректно им се закани на властите во Кишињев дека Молдавија може ...
| | веќе видена | слични

Рускиот претседател Владимир Путин за време на денешниот говор по повод 80-годишнината од решавачката битка за Сталинград, денешната борба против Украина и ...
| | веќе видена | слични

Лавров се пофали дека подготвуваат нешто за годишнината од инвазијата на Украина Александра Спасеска 02.02.2023 / 18:10 Свет Рускиот министер за надворешни ...
| | веќе видена | слични

Украинскиот министер за одбрана Олексеј Резников најавува дека Русија подготвува нова голема офанзива во неговата земја и предупреди дека таа може да почне на ...
| | веќе видена | слични

Русија сака конфликтот во Украина да заврши, но ќе одговори на испраќањето западно оружје во Киев, изјави денеска шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров. ...
| | веќе видена | слични

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров во четвртокот изјави дека САД биле директно вклучени во експлозиите кои сериозно ги оштетија гасоводите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот Димитар Ковачевски апелира на смиреност на утрешниот ден на чествувањето на роденденот на великанот Гоце Делчев. Тој рече дека МВР и Владата ќе ...
сите 496 | | | веќе видена

Полициските билтени се преполни со кражби, но последната што се случи во населбата Аеродром во Скопје е како од рубриката верувале или не.Двајца крадци им ги ...
сите 262 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Димитар Ковачевски денеска присуствуваше на потпишувањето на Договорот за надзор и правен трансакциски советник за изградба на ...
сите 63 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден спроведена е акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на целата држава. При контролата санкционирани се 43 возачи. ...
сите 247 | | | веќе видена

„Еврејските лингвисти не можеле да најдат збор, што најсоодветно би ги опишал страдањата на Евреите од 1933 до 1945 година. Конечно, во некои апокалиптични ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

САД испраќаат 31 тенк Абрамс во Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: