Изгоре турски брод во украинското пристаниште Херсон, бил погоден со проектил (ВИДЕО)


Ова го предизвикало пожарот, покажуваат видео снимките од местото на настанот. Ракетата паднала на мостот на бродот и предизвикала пожар, соопшти безбедносната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во пожар што утрово пламна на третиот кат од семејната куќа на ул „Димче Мирчев“ бр 1 пред рампата во населбата Дворови во центарот на Велес изгоре поголема ...
| | веќе видена | слични
2 копии
7 копии
2 копии
2 копии
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 458 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 252 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 128 | | | веќе видена

Изминативе денови има добар прогрес во преговорите со Алијансата за Албанците во делот на програмските определби и кадровското екипирање, изјави премиерот ...
сите 278 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Пропадна уште едно сценарио на ВМРО-ДПМНЕ и Левица од една и бугарското ВМРО од друга страна, за создавање тензии, конфликти и хаос, вели од СДСМ за ...
сите 229 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изгоре турски брод во украинското пристаниште Херсон, бил погоден со проектил (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: