Гостивар повторно го надигра шампионот: Тежок пораз на МЗТ во „Младост“

Кошаркарите на Гостивар го растурија МЗТ Скопје со 88-69 во првата средба од 13. коло во најсилниот домашен шампионат. Гостиварци уште еднаш покажаа дека се ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

Македонскиот првак МЗТ Скопје Аеродром забележа уште еден убедлив пораз во АБА лигата откако загуби со 103:85 од Студентски Центар. Одбраната повторно не беше ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Тренерот на МЗТ Скопје Драган Николиќ по натпреварот во Подгорица изјави дека е лут прво на себе затоа што во периодот додека е во Скопје не успеал да ги убеди ...
| | веќе видена | слични

МЗТ Скопје останува закован на дното на табелата во АБА-лигата откако „металците“ претрпеа убедлив пораз на гостувањето против Студентски Центар (103-85). ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 339 | | | веќе видена

По 300 евра казна, протерување и забрана за влез во Македонија во траење од три години. Ова е пресудата на Основниот суд во Крива Паланка изречена вечерва за ...
сите 510 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 353 | | | веќе видена

Потпретседателката на Бугарија, Илијана Јотова денеска изјави дека многу се надева дека нема да има тензии и ексцеси при прославата на годишнината на Гоце ...
сите 298 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 76 | | | веќе видена

Покрај претседателот Ахмети пред присутните свое обраќање имаа и првиот вицепремиер Артан Груби, министерот за економија Крешник Бектеши, заменик министерот за ...
сите 85 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостивар повторно го надигра шампионот: Тежок пораз на МЗТ во „Младост“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: