Дортмунд дава 10 милиони евра за 16-годишник од Белгија

2 копии

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед и Борусија Дортмунд, Шинџи Кагава по цели 13 години ја напушти Европа и се врати во Јапонија каде потпиша договор со ...
| | веќе видена | слични

Во последниот ден од преодниот рок клубот го промени и ветеранот Шинџи Кагава кој се врати во Јапонија. Кагава во својата татковина ќе игра за тимот на Церезо ...
| | веќе видена | слични

Од таборот на Борусија Дортмунд ја продолжуваат својата практика да ангажираат млади и перспективни фудбалери кои потоа ќе ги развиваат во својот тим, за на ...
| | веќе видена | слични

Борусија Дортмунд го продолжува трендот да се засилува со млади и непознати фудбалери, а засега таа пракса се покажа како успешна затоа тие брзо созреваат во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот пратеник на Алтернатива Скендер Реџепи, кој одредено време делува како независен пратеник, вели дека неговите сопартијци не успеале да ги постигнат ...
сите 278 | | | веќе видена

По 300 евра казна, протерување и забрана за влез во Македонија во траење од три години. Ова е пресудата на Основниот суд во Крива Паланка изречена вечерва за ...
сите 330 | | | веќе видена

Бугарите ќе бидат запишани во Уставот без никаков проблем кога ќе има реципроцитет, кога мојата баба Бранка во Благоевград ќе може да биде Македонка, а не ...
сите 258 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши, на вчерашната прес-конференција, по поставено прашање од новинарите, со несоодветен и дрзок коментар ги омаловажи. ...
сите 80 | | | веќе видена

Владата на денеска донесе одлука со која го задолжи Комитетот за преговори за имплементација на проектот за изградба на инфраструктурниот Коридор 8 да ги ...
сите 76 | | | веќе видена

Покрај претседателот Ахмети пред присутните свое обраќање имаа и првиот вицепремиер Артан Груби, министерот за економија Крешник Бектеши, заменик министерот за ...
сите 87 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски соопшти дека денеска нема да има средби со лидерите на Алијанса за Албанците и на Алтернатива – Арбен Таравари и Африм Гаши. ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дортмунд дава 10 милиони евра за 16-годишник од Белгија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: