ИЗВРШНИОТ ДИРЕКТОР НА ИНТЕЛ ТВРДИ: Трката за чипови ќе ја обликува геополитиката повеќе од нафтата во следните 50 години


Време зa читање: 3 минути Глобалната политика ќе биде доминирана од достапноста, трговијата и инвестициите во микрочипови во следните неколку децении, изјави ...
| | веќе видена | слични

Тојота денеска објави дека минатата година продала 10,5 милиони возила, што ја прави најпродавана марка на автомобили во светот. Продажбата на производителите ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 381 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 82 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИЗВРШНИОТ ДИРЕКТОР НА ИНТЕЛ ТВРДИ: Трката за чипови ќе ја обликува геополитиката повеќе од нафтата во следните 50 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: