„Часовникот на судниот ден“ никогаш не бил поблиску до апокалипса

Светот се наоѓа на само 90 секунди од најголема катастрофа досега. Ова го покажа часовникот на судниот ден, кој се доближи повеќе од кога било до полноќ. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Часовникот на судниот ден“ се доближи повеќе од кога било до полноќ, прогласувајќи дека човештвото е опасно блиску до катастрофа. Симболичниот часовник, чии ...
| | веќе видена | слични

Стрелките на симболичниот часовник кои одбројуваат колку сме далеку од „крајот на светот“ научниците ги поместија 10 секунди нанапред, на 90 секунди до полноќ, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

Пред објавување на конечниот договор околу проширувањето на владиното мнозинство, лидерот на СДСМ и премиер Димитар Ковачевски ќе одржи средба со претставници ...
сите 256 | | | веќе видена

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 267 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 272 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 120 | | | веќе видена

Спасувачката операција продолжува по разорниот земјотрес што ги погодија Турција и Сирија. Медиумите ја пренесуваа приказната за си риско семејство кое ...
сите 436 | | | веќе видена

Зборувајќи за земјотресите во Турција и генерално за разорните последици од земјотресите, д-р Жељко Жугиќ, градежен инженер, магистер по инженерска ...
сите 213 | | | веќе видена

Ќе продолжи периодот на стабилно и студено време со ниски утрински температури, а дневните ќе бидат во постепен пораст. Најстудено ќе биде во петок и во сабота ...
сите 187 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Часовникот на судниот ден“ никогаш не бил поблиску до апокалипса

Од:
До кого (е-маил):
Порака: