„Спортски психолог“ од Србија гостува по медиуми и тврди дека работи за Барселона, таму велат: Не ја познаваме


Саша Средановиќ , која се претставува како спортски психолог, изминатите месеци се стекна со голема популарност, гостувајќи во српските медиуми, каде зборува ...
| | веќе видена | слични

Ирачанката Шарабан К. (23) од Германија ја барала својата двојничка на Инстаграм и ја убила со пријател за да ја лажира сопствената смрт, велат обвинителите во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германка (23) со ирачко потекло на Инстаграм барала doppelgänger, односно жена која многу личи на неа и со помош на пријател ја убила за да си ја одглуми ...
| | веќе видена | слични

Девојка пронајдена во локви крв во паркиран Мерцедес во Инголштад, Јужна Германија го отвори еден од најчудните случаи во земјата. На полицијата ѝ требало ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кога во август минатата година во паркиран Мерцедес во јужниот германски град Инголштад било откриено тело на млада жена, жртвата првично била идентификувана ...
| | веќе видена | слични

 „Како да знаеме дека таа навистина бара да биде убиена, а барањето не е упатено од една од нејзините други 39 личности?“ – прашуваат дел од луѓето што ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 251 | | | веќе видена

Девет пожарникари од Кавадарци ги прават последните подготовки и во најскоро време заминуваат да помогнат во реонот зафатен од земјотрес во Турција. Оваа ...
сите 449 | | | веќе видена

По разорниот земјотрес што се случи на границата на Турција и Сирија, во кој според последните проценки загинаа повеќе од 9.400 луѓе, од овие две земји доаѓаат ...
сите 713 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 188 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Спортски психолог“ од Србија гостува по медиуми и тврди дека работи за Барселона, таму велат: Не ја познаваме

Од:
До кого (е-маил):
Порака: