ЗЛАТНА ТРЕСКА во Србија, откриено ново наоѓалиште на злато

Во Србија е откриено наоѓалиште на злато кое според прелиминарните студии е едно од стоте најголеми во светот. Оваа изјава на претседателот на Србија, ...
| | веќе видена | слични

Дали Стариот Континент е на чекор до намалување на увозот на клучни минерали? Минералите од ретки руди се неопходни за многу високотехнолошки производствени ...
| | веќе видена | слични

Европската Унија сака да ја оживее својата рударска индустрија за да ги поддржи зелената и дигиталната транзиција, но отпорот на локалното население и долгите ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 6 минути Неодамнешната изјава на претседателот на Србија, Александар Вучиќ, дека во Србија е пронајдено наоѓалиште на злато кое според ...
| | веќе видена | слични

Во Србија е пронајдено наоѓалиште на злато кое според прелиминарните истражувања е едно од стоте најголеми во светот. Оваа изјава на претседателот на Србија, ...
| | веќе видена | слични

Српскиот претседател Александар Вучиќ во понеделникот изјави дека е пронајдено уште едно наоѓалиште на злато, кое е меѓу 100-те најбогати во светот. Тоа може ...
| | веќе видена | слични

Останато

Спасувањето на преживеаните кои останаа заробени под урнатините по страшниот земјотрес што пред два дена опустоши делови од Турција и Сирија се уште е во тек. ...
сите 652 | | | веќе видена

Виктор Стојанов, претседателот на бугарската фондација „Македонија“, веднаш по случувањата на македонско-бугарската граница на 4 февруари кога тројца бугарски ...
сите 284 | | | веќе видена

Веднаш по потресната вест за настраданите од земјотресите во Турција и Сирија, Советот на Општина Кавадарци и Градоначалникот на Општина Кавадарци свикаа ...
сите 263 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави фотографија од лидерот на НСДП и потпретседател на Собранието Горан Мисовски на која се гледа како тој прави прекршок. ...
сите 170 | | | веќе видена

Сите полициски службеници кои во саботата се погрижија за достојно чествување на 151 година од раѓањето на великанот Гоце Делчев, ќе бидат наградени со додаток ...
сите 272 | | | веќе видена

Лидерот на Алијанса за Албанците, Арбен Таравари денеска се сретнал со амбасадорот на Бугарија во земјава Ангел Ангелов, на која, како што соопшти, истакнал ...
сите 102 | | | веќе видена

Неколку дена по последниот испад кон новинар од страна на државен функционер, повторно се соочуваме со случај каде на прашање од новинарот Сенат Зулбеари ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗЛАТНА ТРЕСКА во Србија, откриено ново наоѓалиште на злато

Од:
До кого (е-маил):
Порака: